StoryEditor

Polskie jabłka na tajwańskim rynku

01.04.2022., 11:57h

Mimo dużej odległości zdaniem importera owoców Caseya Shih z firmy Emperor Fruits Co. Ltd. Polskie jabłka mają miejsce na tajwańskim rynku.

Tajwan mimo znacznej odległości jest ciekawym rynkiem docelowym i niewykorzystanym potencjałem eksportowym. Kraj opiera się głównie na imporcie.

Jakie jabłka wybiera konsument z Tajwanu?

Słodkie, soczyste, o intensywnym czerwonym zabarwieniu. Takie jabłka są preferowanie. Rynek jabłek w ostatnich latach uległ zmianom, szczególnie dużemu zróżnicowaniu w kwestii ceny.
- Najważniejsze, żeby ewentualne dostawy były skoordynowane z akcją promocyjną, w tej chwili na rynek tajwański wchodzą jabłka koreańskie i dzięki kampaniom promocyjnym są bardzo popularne. Jednym ze sposobów na sprzedaż w supermarketach jest degustacja w sklepie, zauważamy, że taka bezpośrednia forma promocji przynosi efekty. Ostatnio bardzo zwiększyła się sprzedaż on-line i promocja w Internecie też ma coraz większe znaczenie – mówi Shih.

Jabłka Fuji

Fima Emperor importuje jabłka z 10 krajów na świecie. Najczęściej wybieranym przez konsumentów jabłkiem jest Fuji.
- Fujii to rzeczywiście ulubione jabłko Tajwańczyków, ale od połowy sierpnia do końca października mamy okienko na także cenioną odmianę – Galę - dodaje przedsiębiorca z Tajwanu.

opr. Bernat Patrycja
Źródło: Polskiesadownictwo
Fot: envatoelements 

24. maj 2024 09:44