StoryEditor

Prezydent Duda w przetwórni Gomar: Kupujmy polskie produkty

19.06.2020., 11:09h

Prezydent Andrzej Duda zaapelował dziś o wsparcie rolników poprzez kupowanie polskich produktów żywnościowych. Zaznaczył, że jest zwolennikiem tego, by na paragonie widniało oznaczenie, który z zakupionych towarów został wyprodukowany lokalnie.

Dziś prezydent Andrzej Duda gościł w Pińczowie. Najpierw spotkał się z przedstawicielkami kół gospodyń wiejskich, a potem odwiedził przetwórnię owoców i warzyw Gomar.

- Ciekawy poranek związany z rolnictwem i przejściem produktów rolnych na nasze stoły. Jakie są konkluzje z dzisiejszych rozmów? Otóż przede wszystkim zapotrzebowanie jest jedno: nie mam żadnych wątpliwości, że potrzebna jest większa promocja polskich produktów i zwiększenie ich dostępności dla naszych potencjalnych kupujących – mówił prezydent Duda.


Zaapelował do konsumentów, by w sklepie wybierali polskie produkty żywnościowe. 

- Kupujmy produkty polskie. Są one bardzo wysokiej jakości. Nasi rolnicy produkują świetną żywność, zbierają plony, zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe – w związku z tym trzeba wspierać polskich rolników. Proszę o kupowanie polskiej żywności i polskich produktów – zachęcał.

590 z przodu

Przypomniał, że na każdym  produkcie umieszczony jest kod kreskowy. Jeżeli ma początek 590, oznacza to, że produkt został wyprodukowany w Polsce.

Więcej produktów lokalnych w sklepach 

Zaapelował także do rolników i producentów żywności, produkty lokalne były bardziej dostępne w sieciach handlowych.

Prezydent Duda opowiedział się także za wprowadzeniem regulacji zobowiązującej duże sieci handlowe do tego, by zawsze określony procent oferowanych przez nie produktów pochodził z rynku lokalnego. 

Pochodzenie produktu na paragonie

Zaznaczył, że jest zwolennikiem tego, by na paragonie widniało oznaczenie, który z zakupionych produktów został wyprodukowany lokalnie oraz w Polsce.

ksz, na podst. i fot. Kancelaria Prezydenta RP
22. lipiec 2024 07:12