StoryEditor

Relacja z Targów w Marszewie

04.04.2022., 11:57h

W tym roku targi w Marszewie odbyły się po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Jednocześnie była to jubileuszowa, trzydziesta edycja targów.

Wiosenne Targi Rolno – Ogrodnicze Agromarsz, po raz kolejny przyciągnęły tłumy odwiedzających. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią mogliśmy uczestniczyć w trzydziestej, jubileuszowej edycji.

Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, podczas otwarcia targów zaznaczył, że to również niesamowita okazja, aby nawiązać kontakty z grupą fachowców i porozmawiać o najnowszych rozwiązaniach i trendach w produkcji rolniczej.
– Targi w Marszewie są szansą na nawiązanie nowych kontaktów, które zaowocują w przyszłości. Wymiana doświadczeń i wspólne dyskusje na różnorodne tematy bez wątpienia przyczyniają się do rozwoju poszczególnych gospodarstw, a co za tym idzie, także całego polskiego rolnictwa – mówił Jacek Sommerfeld.
– Wiosenne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ to również możliwość spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu przez osoby, które nie zajmują się rolnictwem na co dzień – dodał.
Przyjemne z pożytecznym!

Podczas targów można było odwiedzić stoiska instytucji rolniczych takich jak:

  • Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu;
  • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa;
  • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa;
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Na stanowisku WODR, każdy z uczestników tragów mógł dowiedzieć się i porozmawiać o platformie doradczej eDWINDzięki niej rolnicy otrzymują informacje o zagrożeniach i szkodnikach na polu, o załamaniach pogody czy porady dotyczące tego, kiedy i jak zastosować odpowiednie środki ochrony roślin.
Nie mogło również zabraknąć kiermaszu ogrodniczego, podczas którego odwiedzający uzyskiwali porady w zakresie ogrodnictwa. Atrakcją dla miłośników muzyki był koncert orkiestry dętej Zespołu Szkół Centrum Szkolenia Rolniczego w Maszewie.

Kiedy i gdzie kolejne tragi WODR?

  • weekend, 21-22 maja, w Gołaszynie odbędą się Regionalne Targi Rolnicze Gołaszyn – Wiosna 2022;
  • weekend 4-5 czerwca, odbędą się targi, dni pola oraz wystawa zwierząt w Sielinku. Jest to największe wydarzenie organizowane przez WODR co roku;
  • 19 czerwca, planowany jest powrót do Marszewa, kiedy odbędą się Marszewskie Dni Pola;
  • 3 października, również w Marszewie zaplanowane są Jesienne Targi Rolno – Ogrodnicze AGROMARSZ.

– Już teraz zachęcam do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu – mówi dyrektor Jacek Sommerfeld.


opr. Bernat Patrycja
inf.pras. 

25. maj 2024 20:04