StoryEditor

Rolnicy walczą z koronawirusem opryskiwaczami

23.03.2020., 10:46h

Na całym świecie trwa walka z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Pomagają także rolnicy. Zarówno we Włoszech, jak i w Hiszpanii dezynfekują swoimi opryskiwaczami ulice miast i wsi. Bez ich zaangażowania odkażanie przebiegałoby znacznie wolniej.

Setki rolników zrzeszonych w ASAJA (hiszp. Asociación Agraria de Jóvenes Agricultores/ Stowarzyszenie Rolnicze Młodych Rolników) wyjechało na ulicę miast i wsi w całej Hiszpanii, by pomóc w walce w koronawirusem.  Własnymi opryskiwaczami dezynfekują ulice, place, parki i aleje.

- Od Almendralejo (Badajoz) do Léridy, aż po Ciudad Real, Toledo, Madryt, La Rioja, Jaén, Málaga czy Cádiz, przedsiębiorcy rolni oddali do dyspozycji władzom (burmistrzom, przedstawicielom władz krajowych i regionalnych) swoje maszyny rolnicze i  zaoferowali swoją pracę w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa - informuje w komunikacie ASAJA.

Przestrzenie publiczne dezynfekują mieszanką podchlorynu i wody, w działaniu podobną do wybielacza. Tamtejsi przedstawiciele władz przyznają, że wykonywanie odkażania dużymi opryskiwaczami podczepionymi do ciągników jest dużo szybsze i bardziej wydajne niż w przypadku standardowych urządzeń.

Chętnych do pomocy rolników wciąż przybywa. Biura ASAJA sporządzają listy ochotników i przekazują je władzom koordynującym zadania.

- Jesteśmy świadomi, w jak trudnych czasach znajduje się teraz całe społeczeństwo i chcemy pomóc. Pójdziemy więc wszędzie, gdzie musimy, aby walczyć z koronawirusem -  zapewnia Pere Roque prezes ASAJA-Lleida.

jr,
źródło i fot. ASAJA.com
21. lipiec 2024 18:35