StoryEditor

Świętuj 25 lat targów AGROTECH

21.02.2019., 14:55h
AGROTECH to największe targi branży rolniczej w Europie Środkowo-Wschodniej, organizowane w halach wystawienniczych. Wciąż jest to największa wystawa targowa w Polsce, spośród wszystkich branż gospodarki.

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej w Targach Kielce to ćwierć wieku historii i transformacji polskiego rolnictwa, ale także miejsce, gdzie dominują dziś najnowsze technologie i innowacje techniczne służące rolnikom.

Już te dwa fakty czynią z targów techniki rolniczej w Kielcach miejsce, które warto odwiedzić, by przekonać się,  jak wygląda nowoczesne rolnictwo według międzynarodowych liderów rynku.

– Warto przypomnieć, że w 1995 roku Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH startowały w jednej hali wystawienniczej kieleckiego ośrodka. Zgromadziły zaledwie kilkanaście firm, głównie z Polski. Większość ekspozycji zajęła firm Agroma – mówi Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce. – W roku 2019 ekspozycję będzie można zobaczyć aż w 11 halach. To ogromny postęp, a targi stały się nie tylko miejscem prezentacji nowości branży, ale także od lat wyznaczają kierunki rozwoju dla polskiej wsi. W ubiegłym roku wystawa zgromadziła przeszło 750 wystawców z Polski i świata. Do Kielc przyjechało ponad 70 000 zwiedzających.

– Z roku na rok podczas targów AGROTECH pojawia się coraz więcej firm zagranicznych, nie tylko z Europy, ale także ze świata. W tym roku będziemy gościć reprezentantów 24 krajów, w tym między innymi: Niemiec, Austrii, Wielkiej Brytanii, Czech, Ukrainy, Chin, Holandii, Węgier, Francji, Litwy, Słowenii, Turcji, Włoch  – wylicza Grzegorz Figarski, Dyrektor Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej w Kielcach. – Targi odwiedzą zagraniczne delegacje. To potwierdzenie, że AGROTECH utrzymuje wysoki poziom, będąc od lat liderem targów branży rolniczej organizowanych w halach wystawienniczych.

Największych graczy branży spotkasz w Kielcach.

Targi biją rekordy powierzchni wystawienniczej – dziś to ponad 63 tysiące metrów kwadratowych, a ekspozycje firm oferują wszystko co potrzebne jest w gospodarstwach rolnych na miarę XXI wieku. Tegoroczny AGROTECH znów zgromadzi największych graczy branży. Pojawią się między innymi: Case, New Holland, AGCO, John Deere, Farmtrac, Zetor, Interhandler, Kuhn, McCormick, Manitou, Kubota, Ursus, Krukowiak, Claas, Same Deutz Fahr i wiele innych firm, spośród ponad 750 wystawców.

Firmy zgromadzone w Kielcach oferują nie tylko najbardziej zaawansowane technicznie ciągniki, maszyny rolnicze, narzędzia i wszelkie urządzenia do produkcji roślinnej i zwierzęcej. W zakresie branżowych targów znajdziemy także nasiona oraz środki ochrony roślin i nawozy, pasze i dodatki paszowe. W Kielcach zobaczyć można utytułowane maszyny – wyróżniane wśród najlepszych na świecie. Podczas AGROTECH-u Złotymi Medalami Targów Kielce nagradzane są najlepsze produkty i stoiska prezentowane podczas targów. Puchar Ministra Rolnictwa przyznawany na uroczystej gali – za najlepsze produkty prezentowane na targach oraz osiągnięcia dla polskiego rolnictwa, to kolejna z ważnych nagród. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej to również merytoryczne konferencje, konsultacje z ekspertami organizacji rolniczych. Zapraszamy do Targów Kielce 15–17 marca 2019.

Maciej Kania
Źródło: mat. prasowe Targów Kielce

20. lipiec 2024 12:18