StoryEditor

W plebiscycie Izydory wygrały nie tylko firmy. Zobacz kto jeszcze dostał nagrody!

16.11.2021., 11:45h

Plebiscyt Izydory 2021 – Firma Przyjazna Rolnikowi został rozstrzygnięty. Nagrody powędrowały do firm, ale nie tylko. Wśród nagrodzonych znalazły się, również osoby które głosowały w plebiscycie. Zobacz kto i jakie nagrody otrzymał!

Firmy najbardziej Przyjazne Rolnikowi w 2021r 

W tym roku zaszczytny tytuł w naszym Plebiscycie Izydory 2021 "Firma Przyjazna Rolnikowi" przypadł sześciu firmom, a dwie kolejne otrzymały Złote Izydory. Rolnicy uznali, że najlepiej o ich interesy dbają: New Holland Agriculture, Ampol-Merol, Kramp, Syngenta, Neorol, Metaltech, John Deere Polska oraz Sano. Uroczysta Gala wręczenia statuetek odbyła się 28.10.2021 w Poznaniu. Więcej przeczytasz TUTAJ.
Nagrody zdobyli także głosujący w naszym plebiscycie. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju głosujący w konkursie nie mogli odebrać nagród osobiście, więc wysłaliśmy je kurierem i przelewem. Wygrane już trafiły do każdego laureata, a dziś przybliżamy Wam ich sylwetki i zdradzamy, na co wydadzą pieniądze ;-)
Głosowanie w II etapie naszego plebiscytu Izydory 2020 trwało do 30. września. Uczestnik mógł oddać po jednym głosie na 1 firmę w każdej z 8 kategorii: ciągniki, uprawa/dystrybucja, maszyny rolnicze/części, chemia rolnicza, pasze/komponenty paszowe, przyczepy rolnicze.
Na głosujących czekały 3 nagrody o wartości: 10 000zł, 5 000 zł oraz 2 000zł. Trafiły one do osób, które prócz oddanego głosu, zaproponowały najciekawsze hasło promujące nasz plebiscyt.

Spośród tysięcy zgłoszeń i odpowiedzi Komisja Konkursowa wybrała 3 najlepsze teksty!

Miejsce I i nagrodę w wysokości 10 000 zł otrzymał Damian Krupa z Tryńczy w województwie podkarpackim, w powiecie przeworskim. Jak przyznaje w rozmowie z nami, główna wygrana bardzo go zaskoczyła.


- Kompletnie nie spodziewałem się wygranej, a tym bardziej głównej nagrody. 10 000 zł to bardzo pokaźna suma – wyjaśnia nam pan Damian. I zdradza, że inspiracją do napisania wiersza była rozmowa z 12-letnim synem.

- Gdy wypełniałem formularz konkursowy na stronie, podszedł do mnie syn i zapytał, o co chodzi w tym plebiscycie i czym są Izydory. Wyjaśniłem mu więc, że wybierana jest firma najbardziej przyjazna rolnikowi. Wytłumaczyłem, jakie cechy powinna mieć, by dobrze mu służyć. I w ten sposób, mimochodem, wyszedł mi wierszyk – wyjaśnia nasz laureat.

Zdaniem pana Damiana najlepiej współpracującą z rolnikami firmą jest Kramp.

- Wiem, że Kramp bardzo dba o rolnika. Mają mnóstwo artkułów i bardzo szybkie terminy realizacji. Zresztą potwierdzają to sami rolnicy w rozmowie ze mną – wyjaśnia Krupa.

Nasz laureat przyznaje, że cały czas zastanawia się, co zrobi z nagrodą.

- Myślę, że na pewno część pieniędzy pójdzie na jakieś przyjemności, np. na wycieczkę w ferie, a część na renowację pokoju syna. Akurat jesteśmy w trakcie zmieniania mu mebli, więc wygrana bardzo się tu przyda – zaznacza pan Damian.

A tak brzmi zwycięski utwór pana Damiana:

Izydory to plebiscyt
w którym wybieramy wszyscy.
Kto na rynku jest liderem,
ten dostanie głosy szczere.
Jedna z zasad jest żelazna,
firma musi być przyjazna.
Ta co spełni ten warunek
zyska prestiż i szacunek.

II miejsce i nagrodę w wysokości 5000 zł otrzymał pan Michał Kowalczyk ze wsi Wodynie koło Siedlec (woj. mazowieckie), który na 100 ha uprawia zboże i rzepak. W przeszłości hodował świnie w cyklu otwartym, ale z uwagi na ASF zrezygnował z posiadania chlewni.

Pan Grzegorz, podobnie jak pozostali laureaci, też nie dowierzał własnemu szczęściu. 

- O tym, że wygrałem dowiedziałem się tak naprawdę od przedstawicielki Ampol Merol – firmy, na którą oddałem swój głos. Zadzwoniła do mnie z zapytaniem, czy już może mi gratulować, a ja nie wiedziałem czego. Ale dosłownie za kilka  minut się wszystko wyjaśniło, bo tuż po tym jak skończyłem rozmowę, odebrałem kolejny telefon – tym razem z Polskiego Wydawnictwa Rolniczego. Wtedy okazało się, że to prawda – wygrałem 5000 zł – mówi nam pan Michał. I dodaje, że jest bardzo szczęśliwy z powodu nagrody.

 Nasz laureat zdradził nam, że szybko wymyślił hasło konkursowe.

- To była krótka spontaniczna myśl, która przyszła mi do głowy. Skoro plebiscyt odbywa się pod nazwą Izydory, to oczywiście w moim haśle nie mogło zabraknąć nawiązania do świętego Izydora, patrona rolników – wyjaśnia rolnik.

Swój głos oddał na firmę Ampol Merol, z którą współpracuje już od dłuższego czasu.

- To wyjątkowo uczciwa i rzetelna firma. Z przedstawicielką regionalną współpraca układa się wręcz rewelacyjnie. Wszystko jest na czas, w dobrych cenach, a informacja o sytuacji rynkowej zawsze jest sprawdzona i świeża -  ocenia pan Michał.

Zaznacza, że wie już, na co przeznaczy nagrodę. 

- Skoro nagroda przyszła z inspiracji św. Izdyroda, to zdecydowałem, że przeznaczę ja na cele charytatywne. Niech te pieniądze dobrze komuś posłużą – mówi Kowalczyk.

A poniżej opis, który dał panu Michałowi II miejsce w plebiscycie:

"Święty Izydor będzie zachwycony, gdy w jego plebiscycie będziesz wyróżniony".


III miejsce i nagroda w wysokości 2000 zł przypadła pani Paulinie Rogulskiej z miejscowości Antolin (woj. łódzkie). Laureatka wraz z mężem prowadzi 30 ha gospodarstwo. Uprawiają głównie zboża i rzepak. Obecnie gospodarstwo jest na etapie modernizacji. – Chcemy je mocno rozwijać – zaznacza pani Paulina.

Nasza laureatka śledziła stronę z wynikami i o nagrodzie dowiedziała się chwilę po opublikowaniu wyników, zanim zdążyliśmy do niej zadzwonić.

- Któregoś wieczoru na początku listopada weszłam na stronę z wynikami konkursu. Chciałam po prostu zobaczyć, co jury wybrało. Jakże wielkie było moje zaskoczenie, gdy okazało się, że to ja zajęłam trzecie miejsce! Moja radość spowodowała, że wszyscy domownicy włącznie z moimi małymi dziećmi się pobudzili. I wspólnie świętowaliśmy to niezwykłe wydarzenie - wyjaśnia pani Paulina.

Nagrodę przeznaczy na rodzinny wyjazd.

- Podjęliśmy decyzję, że wspólnie wyjedziemy, prawdopodobnie nad morze, bo jeszcze nie byliśmy tam poza sezonem - mówi laureatka.

A tak brzmi hasło wymyślone przez panią Paulinę:

"W asyście rolnikowi, dla ziemi z honorami -
W "Izydorach" wyróżniamy firmy z tradycjami!"

Oprócz nagród głównych przyznaliśmy też dwa wyróżnienia i zestawy gadżetów panu Piotrowi Karczewskiemu z okolic Białegostoku i panu Rafałowi Fajczykowi z powiatu gostyńskiego.  

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które oddały głosy w tym plebiscycie za pomoc w wyborze Firm Przyjaznych dla Rolnika!

Już teraz zachęcamy do udziału w kolejnej edycji Izydorów. 
Etap pierwszy zaczyna się 14 stycznia 2022, a kończy 21 lutego. Ogłoszenie kategorii spośród nadesłanych zgłoszeń nastąpi 18 marca. 

Natomiast etap drugi rozpocznie się na targach Agro Tech w Kielcach – 18 marca,  a do końca września komisja wyłoni kategorie spośród nadesłanych zgłoszeń.

Kamila Szałaj
22. maj 2024 09:32