StoryEditor

Zapraszamy na wystawę ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA

31.08.2020., 11:14h

28. edycja Międzynarodowych Targów Roślin i Ogrodów odbywająca się co roku w Warszawie z powodu pandemii wirusa SARS-CoV-2 została  przeniesiona na 2-4 września 2021. Organizatorzy Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni zapraszają jednak do spotkania w formule ONLINE. 

W bezpiecznej i dostępnej formie na stronie www.zielentozycie.pl  już 15 lipca pojawiać się zaczną nowości i najciekawsze produkty zaprezentowane przez uczestników wirtualnej odsłony wydarzenia. Poprzez rozbudowane wizytówki z łatwością będzie można nawiązać kontakt z uczestnikami, zadać pytania i otrzymać szczegółowe informacje o najnowszej ofercie. Konkurs Roślin NOWOŚCI – jedyna tego typu rywalizacja w Polsce odbędzie się także w wirtualnej przestrzeni.

Do zgłaszanie nowości zaproszenia są zarówno uczestnicy wydarzenia ONLINE jak i wszyscy zainteresowani promocją nowych odmian hodowcy, producenci i twórcy nowych odmian. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 24 lipca. Szczegółowe warunki dostępne są zarówno na stronie targów jak i na www.zszp.pl

Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowane jest na żywo z transmisją online w dniu 3 września. Jak zawsze decyzję podejmie międzynarodowe jury. W programie wydarzeń znajdą się także hybrydowe wydarzenia m.in. konferencja Mocno Zielone Miasto, skierowana do zarządzających zielenią publiczną. Tym razem organizatorzy skupią się na problemie braku i nadmiaru wody w miastach i możliwości wpływania na poprawę sytuacji poprzez dobre praktyki i rozwiązania w projektowe w zieleni. Będzie mowa o drzewach, trawach i małej retencji.

Konferencja wg obowiązujących reguł zdrowotnych odbędzie się stacjonarnie, ale także będzie transmitowana w sieci. Także na żywo odbędą się warsztaty dla projektantów dotyczące funkcjonalnego i bioróżnorodnego ogrodu przydomowego. W formie tylko online odbędzie się natomiast debata na temat handlu ogrodniczego. Której uczestnicy skupią się kilku zagadnieniach: nowej sytuacji w handlu, nowych potrzebach i zwyczajach zakupowych klientów sklepów ogrodniczych i jak na nie reagować i jak się przygotować na jesienną odsłonę sezonu. Także online odbędzie się pokaz florystyczny nawiązujący do trendu wykorzystania natury do kreacji florystycznych.  
Bliższe informacje oraz rejestracja uczestników na www.zielentozycie.plfot. www.zielentozycie.pl


21. lipiec 2024 17:53