StoryEditor

Znowu ceny jabłek w skupie spadają. Sadownicy zapowiadają strajki!

16.08.2021., 11:40h

15 sierpnia 2021r AGROunia Sadownicy- Warka, Góra Kalwaria, Grójec, poinformowała w mediach społecznościowych, że jeden z największych przetwórców obniża ceny zakupu jabłek przemysłowych. Zobacz jakie będą ceny. Co zrobią sadownicy?

Döhler obniża ceny skupu jabłek

Jeden z największych zakładów przetwórczych Döhler, obniża ceny zakupu jabłek przemysłowych. 

AGROunia Sadownicy- Warka, Góra Kalwaria, Grójec poinformowała, że: - Docierają do nas coraz to bardziej niepokojące informacje. Dohler od poniedziałku obniża ceny skupu jabłek przemysłowych na 33 groszy w zakupie. Dla sadownika w skupie oznacza to 25-28 groszy za kilogram jabłek. Czy dalej uważacie, że ten sezon będzie lepszy od tego z 2018 roku ??? To jest bandyctwo co wyprawiają zakłady przetwórcze z Dohlerem na czele!!!! Czas zrobić z tym porządek!!!!

Będziemy protestować!  – mówi Mirosław Maliszewski prezes Zrzeszenia Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej

Nie jest to pierwsza taka sytuacja. W 2018 roku, po analogicznych doniesieniach pod siedzibą Döhler, przeciwko drastycznie niskim cenom skupu jabłek, protestowali sadownicy. Po raz kolejny, przetwórca, który dyktuje trendy cenowe chce wykorzystać polskich sadowników – mówi Mirosław Maliszewski - Wraz z innymi organizacjami przygotowujemy protesty, nie zostawimy tego! – zapowiada prezes Zrzeszenia Sadowników RP.

Poinformujemy jak tylko zostanie ustalone miejsce i termin protestów.

Lubimy sprzedawać tanio?

W ostatnim odcinku Akademii Sadu Nowoczesnego "Okiem Praktyka” Adam Pajewski wspomina, że polscy sadownicy, mają złe przyzwyczajenia dot. wzrostu i spadku cen jabłek przemysłowych.
- Sadownicy popełniają gafę za gafą. Gdy cena jabłek dla przetwórstwa rośnie to producenci wstrzymują się ze sprzedażą, a gdy ceny spadają, ze strachu przed kolejnymi spadkami, sprzedają szybko i dużo. – mówi Adam Pajewski. – Musimy zmienić przyzwyczajenia, trzeba sprzedawać, gdy cena rośnie, a gdy spada, wstrzymujemy się z dostawą.

Adam Pajewski sadownik

20. maj 2024 14:59