StoryEditor

19 pracowników sezonowych z jednego gospodarstwa zakażonych koronawirusem

23.07.2020., 11:11h

W jednym z gospodarstw rolnych w Bałoszycach w gminie Susz w powiecie iławskim (woj. warmińsko-mazurskie) u 19 pracowników sezonowych z Ukrainy stwierdzono zakażenie koronawirusem. 26 osób, które miały kontakt z chorymi przebywa na kwarantannie. Burmistrz Susza apeluje o zachowanie spokoju.

W ostatnich dniach stwierdzono obecność koronowirusa u 19 pracowników sezonowych z Ukrainy, którzy pracowali w jednym z gospodarstw produkujących warzywa w Bałoszycach.

Jak poinformowała nas Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Iławie, są to kobiety i mężczyźni w wieku od 20 do 63 lat. Obecnie chorzy nie wymagają hospitalizacji. Dziś lub jutro zostaną umieszczeni w izolatorium (ośrodku izolacji), a na razie przebywają w gospodarstwie, oddzieleni od reszty pracowników.

Zgodnie z wdrożonymi natychmiast procedurami sanitarnymi, kolejne 26 osób, które zetknęło się z zarażonymi, przebywa obecnie na kwarantannie domowej. Za 7 dni czekają ich ponowne badania w kierunku koronawirusa.

O spokój i przestrzeganie reżimu sanitarnego  zaapelował do mieszkańców gminy burmistrz Krzysztof Pietrzykowski.

- Mimo niepokojących wieści bardzo Państwa proszę o nieuleganie panice i zachowanie spokoju oraz rozwagi. Przypominam i zachęcam do stosowania się do wciąż obowiązujących obostrzeń, przyjętych w ramach walki z koronawirusem: noszeniu w miejscach publicznych zakrywających usta i nos maseczek lub przyłbic, używaniu rękawic ochronnych oraz zachowaniu dystansu społecznego. Nie zapominajmy o częstym myciu rąk i unikaniu dużych skupisk ludzkich – apeluje burmistrz Susza.

W sumie na Warmii i Mazurach od początku pandemii odnotowano 326 przypadków koronawirusa. Dwie osoby zmarły. 
ksz, fot. pixabay.com
24. luty 2024 14:22