StoryEditor

Bronisze: bogata oferta owocowa na Walentynki

09.02.2021., 11:26h

Zima to czas, gdy na rynku hurtowym w Broniszach królują owoce i warzywa z importu. Obecnie dostępna jest bogata oferta malin czy truskawek, a także egzotycznych owoców jak ananas czy pomelo. - Warto sięgnąć po te produkty i z okazji zbliżających się Walentynek wyczarować pyszne i zdrowe desery dla ukochanej osoby - zachęca Anna Kaszewiak z Rynku w Broniszach.

W ofercie importerów sprzedających na Rynku w Broniszach dostępne są różne gatunki owoców egzotycznych. Dostaniemy m.in. ananasy w cenie od 7 do 8 zł za sztukę, mandarynki po 3-8 zł/kg czy pomelo za 3,50-4,50 zł za sztukę. Są także awokado (średnio 4,65 za sztukę) i granaty (średni 3,30 zł/sztuka).

Poza egzotyką, na Rynku w Broniszach można kupić owoce, które w okresie letnim mamy z produkcji krajowej, a zimą pochodzą z cieplejszych krajów. To na przykład truskawki z Grecji. 

- Mają wyjątkowo dobry smak i aromat, zbliżony do polskich – wyjaśnia Maciej Kmera, ekspert Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach.

Są jednak dość drogie – pięciokilogramowe opakowanie w zależności od odmiany kosztuje 90-100 zł.

- Cena ta nie odstrasza kupujących, chociaż myślę, że byłoby ich dużo więcej, gdyby nie zamknięcie gastronomii i hoteli – podkreśla jeden ze sprzedających greckie truskawki odmiany Victory.

Dostaniemy też importowaną borówkę amerykańską, maliny, brzoskwinie czy nektarynki.

- Te wszystkie owoce to ciekawa propozycja do wykorzystania na Walentynki. Można z nich wyczarować pyszny deser lub kolację dla dwojga i zaskoczyć najbliższą osobę. A ceny są w miarę przystępne - wyjaśnia Anna Kaszewiak, ekspert Rynku w Broniszach

Oglądaj wypowiedź Anny Kaszewiak poniżej!
20. lipiec 2024 11:29