StoryEditor

Bronisze: dużo czereśni, pojawiły się pierwsze jabłka Early Geneva

15.07.2021., 11:38h

Na Rynku Hurtowym w Broniszach pojawiły się już tegoroczne jabłka. Dużo jest czereśni, ale jej ceny są bardzo niskie. Obejrzyj naszą relację filmową z Rynku pod artykułem!

Na Rynku Hurtowym w Broniszach handel zdominowany jest przez czereśnię. Jednak jej ceny są bardzo niskie. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

- W ciągu ostatnich 10 dni bardzo szybko dojrzały wszystkie odmiany, więc nastąpił wysyp owoców i totalnie spadła cena. Był nawet taki moment, że czereśnie sprzedawano po 2 - 3 zł/kg. Teraz sytuacja się ustabilizowała i kosztują ok 4-5 zł/kg z upraw niezabezpieczonych przed warunkami pogodowymi. Droższe są spod daszku. Regina czy Kordia kosztują ok 8 zł/kg – wyjaśnia Maciej Kmera, ekspert Rynku w Broniszach.

Pojawiła się już borówka amerykańska. Jej podaż rośnie, a więc i cena spada - wczoraj na Broniszach kosztowała od 20 do 24 zł/kg. 

Sporo jest także porzeczki czerwonej. Jej cena oscyluje wokół 5-6 zł/kg. W ofercie Rynku pojawił się także agrest, ale tu cena w zależności od jakości jest mocno zróżnicowana - od 5 do 10 zł/kg. 


Niewiele jest malin, a ich ceny nadal są wysokie - od 18 zł/kg.

Pojawiła się Early Genewa

Wczoraj po raz pierwszy w tym sezonie na Rynku w Broniszach pojawiła się najwcześniejsza odmiana jabłek - tegoroczna Early Genewa. 

- 15-kilogramowa skrzynka tych jabłek kosztowała 40 zł. Ale trzeba przyznać, że jakość była słaba, bowiem były to jabłka poobijane - zaznacza Kmera. 

By dowiedzieć się więcej o cenach jabłek i innych owoców, oglądaj filmową relację z Bronisz poniżej!

Kamila Szałaj
23. maj 2024 02:24