StoryEditor

Bronisze: dużo jabłek na rynku, brakuje kupca

08.10.2021., 11:43h

Na Rynku Hurtowym w Broniszach podaż jabłek jest bardzo duża. Do tego stopnia, że sadownicy przez dwa stoją i nie mogą sprzedać towaru. Większe zainteresowanie jest natomiast gruszką. Obejrzyj naszą relację filmową z Rynku pod artykułem!

Na Rynku Hurtowym w Broniszach wysyp wszystkich odmian jabłek. Podaż jest spora.

- Ceny jabłek są zróżnicowane. Stawki uzależnione są oczywiście od jakości i odmiany. Cena Pauli Red i Delikatesa skoczyła do 3 zł/kg, bo dostępność tych odmian jest mniejsza. Skończyły się już dostawy Celesty. Reszta jabłek jest w cenie 1,30 - 2 zł/kg - wyjaśnia Maciej Kmera, ekspert Rynku Hurtowego w Broniszach.

Sadownicy, z którymi rozmawialiśmy narzekają na brak zbytu.

- Stoję od wczorajszego wieczora, nie sprzedałem nawet jednej skrzynki jabłek - wyjaśnia nam jeden z producentów jabłek. Inny dodaje, że większe zainteresowanie jest gruszką. - Szampion, z którym stoję, praktycznie nie schodzi - zaznacza.

Zróżnicowana jakość śliwek

Nieźle sprzedają się za to śliwki. Te droższe i lepszej jakości są z przechowalni. Ich cena wynosi ok 4 zł. Z kolei śliwki pomarszczone kosztują ok 2 zł/kg.

- Pomarszczone są tak samo wartościowe, a przy okazji bardzo smaczne. Ale klient kupuje oczami i wymaga pięknych, świecących - zaznacza Kmera.

Kończą się maliny, borówki i truskawki

Na Rynku Hurtowym w Broniszach kończą się już dostawy malin, borówek i truskawek. Lepszej jakości owoce malin potrafią kosztować nawet 35 zł/kg. Z kolei cena borówki dochodzi do 30 zł/kg, a truskawek do 20 zł/kg. 

By dowiedzieć się więcej o cenach jabłek i innych owoców, oglądaj filmową relację z Bronisz poniżej!

Kamila Szałaj

22. maj 2024 11:29