StoryEditor

Bronisze: przybywa tegorocznych jabłek, ale brakuje malin. Jakie są ceny owoców?

05.08.2022., 12:16h

Na Rynku Hurtowym w Broniszach pojawia się coraz więcej tegorocznych jabłek. Ceny w zależności od odmiany wynoszą ok. 2,60 - 3,30 zł/kg. Brakuje za to malin, więc są coraz droższe. Jakie są ceny owoców na Broniszach? Obejrzyj FILM pod artykułem!

Spada cena borówki

Na Rynku Hurtowym w Broniszach trwa festiwal owoców miękkich. Pojawiły się jagody leśne. 2,5 kg łubianka kosztuje ok. 70 zł. Natomiast z uwagi na wysoką podaż potaniały borówki. Ich cena waha się w granicach 12-17 zł/kg.

- Producenci borówki narzekają na tę niską cenę, ale to było do przewidzenia, bo od kilku lat systematycznie wzrasta ilość nasadzeń – wyjaśnia Maciej Kmera, ekspert Rynku Hurtowego w Broniszach. 

Ceny malin pną się w górę

Brakuje malin, więc ich ceny są wysokie - nawet 160 zł za platon 4 kg. Konkurencję robią im coraz popularniejsze i trochę tańsze jeżyny, które kosztują 70 zł za platon 4 kg. 

Czerwone porzeczki z dużą rozpiętością cen

Na Rynku Hurtowym w Broniszach nie ma już czarnej porzeczki, sporo jest natomiast porzeczki czerwonej. Tu ceny są bardzo zróżnicowane.

- Półkilogramowe opakowania ścinane nożyczkami i układane pęsetą kosztują ok. 8 zł. Owoce zrywane bez specjalnej pielęgnacji można kupić za 4 zł/kg - wyjaśnia Kmera.

Kończy się już agrest, ale są jeszcze truskawki. Z odmian powtarzających, z tuneli są w cenie ok. 15-17 zł/kg, a zwykłe po ok. 8 zł/kg. 

Są także czereśnie, również z dużą rozpiętością cen - do 7 do 20 zł. 

Przybywa jabłek z tegorocznych zbiorów. Paula Red po 3,30 zł/kg

Pojawiły się już pierwsze tegoroczne jabłka – Papierówka, Early Genewa, Piros, Antonówka i Paula Red.

- Paula Red jest w cenie 50 zł za skrzynkę, Piros po 40 zł, a Antonówka po ok. 45 zł - wylicza ekspert Rynku.

A jakie są ceny owoców na Rynku Hurtowym w Broniszach? O tym dowiesz się z filmu!

19. czerwiec 2024 20:46