StoryEditor

Ciepielów: przewróciła się ciężarówka z jabłkami

08.10.2020., 11:17h

Do groźnego wypadku doszło w miniony wtorek w miejscowości Ciepielów (woj. mazowieckie). Ciężarówka przewożąca jabłka uderzyła w drzewo, uszkadzając stojący obok dom i przewróciła się na bok. 

We wtorek 6 października w nocy w miejscowości Ciepielów na drodze krajowej 79 samochód ciężarowy uderzył w drzewo, po czym przewrócił się na drogę, blokując jeden pas jezdni. Kierowca wiózł luzem jabłka. 

Pojazd uszkodził także pobliski budynek mieszkalny. Na szczęście mieszkaniec posesji spał w innym pomieszczeniu i nie odniósł żadnych obrażeń. Natomiast kierowca ciężarówki miał ranę głowy. 

- Działania zastępów straży pożarnej polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy kierowcy, oświetleniu terenu, kierowaniu ruchem drogowym oraz uprzątnięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. Przybyły na miejsce zdarzenia holownik postawił samochód ciężarowy na koła i odholował z miejsca zdarzenia. W akcji gaśniczej udział brały dwa zastępy z JRG w Lipsku oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Ciepielowa – wyjaśnia Komenda Powiatowa PSP w Lipsku.

ksz, oprac. na podst. KPPSP Lipsko, fot. KPPSP Lipsko
20. lipiec 2024 12:43