StoryEditor

Dominik Woźniak nowym prezesem WAPA

06.04.2021., 11:31h

Dominik Woźniak, wiceprezes Organizacji Producentów RAJPOL i członek zarządu Polskiego Towarzystwa Promocji Sadów Karłowatych został prezesem międzynarodowego stowarzyszenia WAPA (World Apple and Pear Association).

31 marca podczas walnego zgromadzenia międzynarodowego stowarzyszenia WAPA powołano Dominika Woźniaka na stanowisko prezesa stowarzyszenia na następne dwa lata. Woźniak do tej pory był wiceprezesem tej organizacji.

- Jestem bardzo zaszczycony, mogąc przejąć prezydencję w WAPA w imieniu mojego kraju, który jest jednym z wiodących na świecie krajów produkujących jabłka. Z niecierpliwością czekam na współpracę z Jeffem Correa z USA, dyrektor Pear Bureau Northwest, w celu dalszego rozwoju kategorii jabłek i gruszek w diecie konsumentów. W tych dniach ponownego zainteresowania konsumentów owocami i warzywami, a zwłaszcza jabłkami i gruszkami, mamy do czynienia z bardzo korzystnym rozmachem. Konsumenci dążą do wzmocnienia swojego zdrowia i układu odpornościowego, spożywając bardziej zrównoważone produkty. Dlatego jako WAPA musimy wykorzystać tę szansę i lepiej informować o licznych korzyściach zdrowotnych i środowiskowych jabłek i gruszek - powiedział Woźniak.

WAPA jest organizacją branżową założoną w 2001 roku w celu zapewnienia możliwości rozwoju i współpracy oraz dialogu dla krajów produkujących jabłka i gruszki.  

Podczas zgromadzenia poinformowano, że najbliższy Prognosfruit odbędzie się 5 sierpnia 2021 roku w wersji online.


ksz, oprac. na podst. WAPA, fot. Rajpol
23. maj 2024 02:47