StoryEditor

Lidl skupił od sadowników jabłka. Sprzedaje je za połowę ceny

17.06.2021., 11:37h

Sieci handlowe coraz częściej wychodzą rolnikom i sadownikom naprzeciw. Tym razem Lidl zdecydował się wykupić zapasy ubiegłorocznych jabłek i tym samym uchronić je przed zmarnowaniem. Co prawda cena za te jabłka w sklepach była bardzo niska, ale z drugiej strony zachęcała konsumentów do kupna, a o top przecież w całej tej akcji chodziło.

Jabłek w magazynach jest wyjątkowo dużo, jak na tę porę roku. Sadownicy mają problem z ich sprzedażą. Dlatego właściciel sklepów Lidl postanowił odebrać od nich te nadwyżki. I tak od producentów dostarczających jabłka do Rajpolu, Lidl skupił spore ilości. Owoce, przecenione o 50 proc. trafiły na sklepowe półki. 

W miniony poniedziałek 14 czerwca w ofercie Lidl Polska pojawiły się m.in. polskie jabłka Gloster/ Idared (-50%, w cenie 1,49 zł/1 kg), polskie jabłka czerwone Jonagold (-50%, w cenie 1,74 zł/1 kg), polskie jabłka czerwone Ligol (-50%, w cenie 1,74 zł/1 kg), polskie jabłka czerwone Szampion (-50%, w cenie 1,49 zł/1 kg), polskie jabłka Grójeckie (-50% w cenie 2,49 zł/1 kg) oraz wiele innych odmian.

- Z perspektywy ponad 10-letniej współpracy, rozpoczęcie dostaw naszych owoców do sklepów Lidl Polska było najważniejszym i najkorzystniejszym posunięciem dla sadowników zrzeszonych w Organizacji Producentów Rajpol. Współpracę z Lidlem rozpoczynało 30 zrzeszonych sadowników. Teraz dostarczane przez nas owoce pochodzą od 160 grójeckich sadowników. Gwarantuje to pracę i utrzymanie blisko 1 000 sadownikom, ich pracownikom oraz osobom zatrudnionym w sortowniach Grupy Rajpol. Nasze owoce trafiają również do sklepów sieci Lidl w innych kra-jach, między innymi na Litwę i Słowację, dzięki czemu nasi sąsiedzi mogą się delektować pyszny-mi owocami z polskich sadów – mówi Hubert Woźniak, sadownik Rajpol z Wólki Łęczeszyckiej.

oprac. Kamila Szałaj
20. czerwiec 2024 11:29