StoryEditor

Największy dystrybutor w branży rolnej w Polsce, wychodzi naprzeciw EZŁ

06.07.2022., 12:11h

Dystrybutor w branży rolnej PUH „Chemirol” Sp. z o.o., inwestuje w odnawialne źródła energii. Na terenie kraju w wybranych 33 obiektach firma wzbogaciła się w latach 2021 – 2022 w instalacje fotowoltaiczne. Jest to strategiczna decyzja związana ze zrównoważonym korzystaniem ze środowiska naturalnego.

Inwestycja firmy w instalacje fotowoltaiczne, które odpowiedzialne są za wytwarzanie energii elektrycznej z wykorzystaniem energii słonecznej to element strategii rozwoju firmy.
Równocześnie przedsiębiorstwo wychodzi naprzeciw dynamice i sytuacji, jaka zachodzi w obszarze rolnictwa, czyli zrównoważonym podejściem do:

  • gospodarowania surowcami naturalnymi;
  • emisji zanieczyszczeń;
  • produkcji żywności.

Tym samym wpisuje się z założenia i postanowienia Europejskiego Zielonego Ładu.

Łączna wartość inwestycji, która rozpoczęła się w sierpniu 2021 roku, a zakończyła w marcu 2022 roku to koszt około 3 mln złotych. Wykonawcą, wyłonionym w drodze przetargu, został jeden z głównych oferentów fotowoltaiki na polskim rynku, który usługi w tym zakresie świadczy od ponad 10 lat. Firma Hymon sp. z o.o. specjalizuje się w realizacji elektrowni i systemów fotowoltaicznych. Kluczowe elementy instalacji-moduły, falowniki wybrano ze szczególną starannością, tak aby wykorzystać sprzęt najnowszej generacji.

– Fotowoltaika jako źródło energii to przyszłość i trudno pozostawać obojętnym na nowe możliwości rozwoju, jakie wiążą się z inwestycją w tę technologię. Chemirol ma ambicje, aby czynnie uczestniczyć w zmianach, które zachodzą w nowoczesnym rolnictwie i szerzej w życiu społecznym. Jesteśmy świadkami dużej dynamiki, jeśli chodzi o podejście do klimatu i środowiska naturalnego, i nie możemy sobie pozwolić na to, aby być biernymi obserwatorami tego rozdania. Dlatego podejmujemy decyzje, które będą nas prowadzić do nowych możliwości rozwoju, a nasi partnerzy biznesowi będą dzięki temu mieli szansę stać się beneficjentami globalnych zmian na rynku rolnym. Aby zachować pozycję lidera w rolnictwie w kraju, musimy pozostawać otwarci na nowe technologie, ich nowe jakości i korzyści wynikające z ich użytkowania. – powiedział Patryk Podołowski, wiceprezes PUH „Chemirol” sp. z o.o.

24. maj 2024 09:59