StoryEditor

Soki owocowe pod własną marką

02.08.2019., 15:05h
PKN Orlen szuka producenta soków z koncentratów owocowych, które chce sprzedawać pod własną marką na swoich stacjach. Jak poinformowała płocka spółka, oferty można składać do 15 sierpnia.

– PKN Orlen chce nieustannie poprawiać swoją efektywność ekonomiczną oraz pozycję rynkową i obecnie rozpoczyna postępowanie zakupowe dotyczące wyboru producenta soków z koncentratów pod marką własną Orlen do odsprzedaży na stacjach paliw PKN Orlen" – podała spółka.

Jak wyjaśnił PKN Orlen w opublikowanej dokumentacji, przedmiotem postępowania "są soki z soków zagęszczonych w dwóch wariantach: jabłkowy oraz pomarańczowy" w opakowaniach PET 300 ml. Koncern zapowiedział, że z oferentem wybranym w postępowaniu planuje podpisanie umowy ramowej.

– Umowa tego typu obejmuje zagwarantowanie dostępności ustalonych produktów u wybranego przez PKN Orlen dostawcy dla sieci PKN Orlen – podała spółka w ogłoszeniu.

PKN Orlen wspomniał przy tym, że sprzedaż produktów w kategorii soków prowadzi na ponad 1200 własnych stacjach paliwowych.

Niedawno także płocki koncern ogłosił, iż szuka producenta soków owocowych, tłoczonych pod marką własną należącą do tej spółki i sprzedawanych na jej stacjach paliwowych. W tym postępowaniu oferty można składać do 5 sierpnia. W specyfikacji spółka wyjaśniła, że postępowanie dotyczy soków w butelkach szklanych 330 ml o smaku jabłkowym, a także jabłko-wiśnia, jabłko-pomarańcza, jabłko-mięta, jabłko-marchewka i jabłko-gruszka.

W lipcu 2018 r. PKN Orlen uruchomił program "Pij polskie soki", rozszerzając sprzedaż soków owocowych od producentów z Polski na całą swą sieć stacji paliwowych w Polsce. Koncern informował wtedy, że to projekt będący odpowiedzią na potrzeby konsumentów, a zarazem wspierający polskich sadowników, także lokalne, często rodzinne firmy przetwórcze. – W wyniku podjętych działań zakup soków owocowych przez PKN Orlen od polskich producentów zwiększy się o 150 proc. – podawała spółka.

PKN Orlen informował wówczas, że w ramach programu pilotażowego, polskie soki znajdowały się w ofercie 200 jego stacji paliwowych, a rozpoczęty oficjalnie program "Pij polskie soki" zakłada znaczące zwiększenie ich dostępności. Spółka zapowiadała, iż w ramach programu do dyspozycji klientów dostępne będą soki polskich firm, takich jak Bracia Sadownicy, Maspex, Owocowe Smaki (marka Agrestada), Sad Sandomierski oraz Sok z gór.

Maciej Kania
Źródło: PAP

22. lipiec 2024 06:21