StoryEditor

Targi Owoców i Warzyw w Madrycie

28.10.2019., 15:09h

W XI Międzynarodowych Targach Owoców i Warzyw Fruit Attraction (22–24 października, Madryt) uczestniczyło około 1800 wystawców z 130 krajów świata. Wśród nich nie zabrakło polskich przedstawicieli sektora owocowo-warzywnego.

12 polskich firm na stosiku narodowym liczącym 96 m2

Na liczącym 96 m2 polskim stoisku narodowym, już po raz szósty zorganizowanym przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw (KZGPOiW), uczestniczyło 12 polskich firm: Appolonia sp. z o.o., LubApple sp. z o.o.,Fruit Group sp. z o.o., Rajpol sp. z o.o., Stowarzyszenie Sady Grójeckie, Wil-Sad sp. z o.o., SunBerry sp. z o.o., Polish Berry Cooperative, P.P.H. Ewa-Bis sp. z o.o., Premium Gold sp. z o.o., Agro Queens sp. z o.o., Bysfresh sp. z o.o. Zważywszy, że część z nich to konsorcja i związki, łącznie reprezentowanych było kilkadziesiąt polskich przedsiębiorstw z branży owocowo-warzywnej. Oferowali oni głównie jabłka, ale też borówki i ich przetwory, soki czy pomidory.

Kontakty z kupcami z Europy Afryki i Azji

Uroczystej inauguracji polskiego stoiska dokonała Marzenna Adamczyk, ambasador RP w Madrycie, w towarzystwie Miquela Bordasa Prószyńskiego, SekretarzaPolsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej oraz Witolda Boguty, Prezesa KZGPOiW. Polskie stoisko odwiedził również minister Rolnictwa, Rybołówstwa i Żywienia Hiszpanii, Luis Planas Puchades.

Festiwal Polskiego Jabłka w Madrycie

Wydarzeniem tradycyjnie towarzyszącym naszemu udziałowi w Targach jest Festiwal Polskiego Jabłka, w którego organizację zaangażowana jest Ambasada RP w Madrycie. Uczestniczą w nim przedstawiciele dyplomacji z innych państw, lokalny biznes, media. Stałym punktem Festiwalu jest wręczenie dyplomów naszym wystawcom za aktywną promocję polskiego sektora owocowego w Hiszpanii oraz efektywną współpracę polsko-hiszpańską w tym zakresie. W tym roku wyróżnieni zostali: Appolonia Sp. z o.o, Lubapple Sp. z o.o., Fruit Group Sp. z o.o. Serdecznie gratulujemy!

Udział w targach jest dofinansowywany z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw. Organizatorami samych targów są: IFEMA - Targi w Madrycie oraz FEPEX – Hiszpańska Federacja Producentów i Eksporterów Owoców, Warzyw, Kwiatów i Żywych Roślin.

Źródło: mat. pras.

18. kwiecień 2024 16:06