StoryEditor

We Włoszech może zabraknąć wina. Rolnicy apelują do władz o zmianę przepisów

03.08.2020., 11:12h

We Włoszech winnice borykają się z poważnym problemem: z powodu norm sanitarnych, dotyczących pracowników sezonowych z Rumunii i Bułgarii, może zabraknąć rąk do pracy .

We Włoszech przy winobraniu co roku pracuje 110 tysięcy osób z krajów, gdzie panuje obecnie koronawirus. Rząd wprowadził wobec nich wymóg kwarantanny, a właściciele winnic boja się, że w tym roku poniosą ogromne straty i nie będą w stanie zebrać winogron i wytworzyć z nich wina.

Wszystkie osoby przyjeżdżające do Włoch z Rumunii i Bułgarii mają obowiązek poddania się dwutygodniowej kwarantannie – zadecydowało włoskie ministerstwo zdrowia. W ten sposób Włosi bronią się przed ponownym zaostrzeniem epidemii odcinając napływ obywateli krajów, gdzie liczba zakażeń wciąż jest wysoka.

Właściciele winnic już teraz alarmują, że nie będą w stanie obsłużyć tegorocznych plonów w swoich winnicach. Związek rolników indywidualnych Coldiretti zaapelował do rządu w Rzymie o awaryjną zmianę przepisów, dzięki której mogliby przyjąć do pracy studentów i emerytów oraz pracowników przebywających na przymusowych urlopach z powodu kryzysu wywołanego pandemią.


Źródło: https://www.wiadomoscihandlowe.pl/, fot. pixabay.com
20. lipiec 2024 11:07