StoryEditor

Jak szybciej i wygodniej zbierać jabłka?

26.01.2022., 11:49h

Firma KRÓLIK Maszyny Sadownicze podczas Targów TSW 2022 zaprezentowała Królik bin handling - innowacyjny system, ułatwiający zbiór jabłek. Na czym polega innowacyjność tego rozwiązania? Zobacz film pod artykułem!

Firma KRÓLIK Maszyny Sadownicze wróciła w tym roku z Targów TSW 2022 z nagrodą im prof. Szczepana A. Pieniążka. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest już od 2015 roku dla innowacyjnych produktów przeznaczonych do produkcji ogrodniczej.

Królik odebrał nagrodę za innowacyjny zespół dwóch przyczep współpracujących z platformami i kombajnami sadowniczymi -  Królik bin handling.

Na czym polega innowacyjność systemu Królik bin handling?

Królik bin handling to odpowiedź na problemy użytkowników platform i kombajnów sadowniczych. Jest to zespół dwóch współpracujących ze sobą przyczep. W pierwszym etapie pracy z systemem następuje przeładunek skrzyniopalet między platformą i wózkiem pomocniczym. Natomiast drugi etap polega na przeładunku między wózkiem pomocniczym i przyczepą.

- Pracownicy na platformie sadowniczej zbierają wtedy owoce i w tym samym czasie, równolegle do zbioru odbywa, się przeładunek skrzyniopalet. Właśnie na tym w telegraficznym skrócie na tym polega innowacyjność systemu – wyjaśnia Adam Królik z firmy KRÓLIK Maszyny Sadownicze.

Jak praca systemu Królik bin handling wygląda w praktyce? Zobacz film!

01. październik 2023 19:09