StoryEditor

Sekatory elektryczne. Co mamy do dyspozycji?

14.01.2020., 15:13h

Na rynku jest dostępnych wiele modeli sekatorów elektrycznych. W dyskusjach sadowniczych i ofercie internetowej wyróżnia się kilku liczących się graczy tej branży (m.in. Felco, Bahco, Pellenc, Stihl, Electrocoup, Zanon, Kamikaze). Czym odznaczają się modele tych firm?

Sadownicy posiadający nasadzenia o bardzo dużych areałach do cięcia drzew owocowych wykorzystują firmy wykonujące cięcie usługowo za pomocą sekatorów pneumatycznych. Dla tych którzy są w stanie wykonać cięcie nakładem własnej pracy idealnym rozwiązaniem wydaję się użycie sekatorów elektrycznych.

Każdy sadownik, który ciął własny sad ręcznie przy pomocy sekatora manualnego wie, że jest to ciężka praca obciążająca stawy, prowadząca często do kontuzji. Sekatory elektryczne ułatwiają ten proces. Wybierając sekator elektryczny w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę na wygodę i niezawodność. Duże znaczenie ma tutaj waga sekatora, który z każdą godziną pracy „staje się coraz cięższy”, w dalszej kolejności trzeba patrzeć na średnicę cięcia, pojemność baterii oraz czas jej ładowania. Zakup sekatora elektrycznego to wydatek od 4 do 7 tys. zł. Przy zakupie warto sugerować się opinią sadowników, którzy już przetestowali poszczególne firmy we własnych sadach. Kryteria zakupu i zakres potrzeb jest sprawą indywidualną i zależną od zakresu wykonywanych prac. Duże znaczenie ma tutaj gatunek drzew owocowych. Wybór uzależniony będzie od średnicy pędów, których musimy się poz...

Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów SAD
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
21. lipiec 2024 17:36