StoryEditor

W Poznaniu rozpoczęły się targi Polagra-Premiery 2020

W stolicy Wielkopolski rozpoczęła się kolejna edycja targów Polagra-Premiery – jednego z największych, halowych wydarzeń targowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Nowości prezentowane przez ponad 300 wystawców – topowych krajowych i zagranicznych firm – można oglądać od dziś od godz. 10:00 do niedzieli 19. stycznia do godz. 16:00.

Targi Polagra-Premiery odbywają się w Poznaniu co dwa lata. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowanych zostanie prawie 400 marek oraz 150 absolutnych premier produktowych, które do tej pory nie były prezentowane na polskim rynku.

Wszyscy spragnieni wiedzy o nowoczesnych rozwiązaniach i najnowszych produktach powinni rozpocząć zwiedzanie ekspozycji od wystawy produktów nagrodzonych w konkursie ZŁOTY MEDAL MTP. Sąd konkursowy wyłonił w tej edycji aż 37 laureatów. Wśród nich m. in.: firma Claas prezentuje Lexion 6000, kombajn łączący zalety bębna przyspieszającego, młócącego, separatora oraz odrzutnika, z innowacyjnym napędem synchronizującym wszystkie bębny. John Deere przedstawia czterogąsienicowy ciągnik rolniczy 8RX 410, idealną maszynę do wymagających terenów oraz trudnych typów gleby.

Organizatorom targów zależy ogromnie na promocji i rozwoju polskich marek dlatego wśród wystawców nie zabraknie również polskich producentów, którzy zaprezentują produkty zawierające innowacyjne rozwiązania. Przykładem niech będzie maszyna do zbierania kamieni Husarya SCS-100, firmy Usarya Polska, przeznaczona do mechanicznego zbierania kamieni z wierzchniej warstwy gleby, czy opryskiwacz Heron 50 27, o pojemności zbiornika głównego  5000l, jednej z najstarszych polskich firm rolniczych Unia Sp. z o.o.. To zaledwie kilka z ponad kilkuset nowości, które można obejrzeć na żywo w Poznaniu do najbliższej niedzieli.

Program targów Polagra-Premiery


Oprócz zwiedzania targów i podziwiania nowości maszynowych warto też wziąć udział w wielu ciekawych wydarzeniach towarzyszących tegorocznym targom. Oto krótki przegląd najważniejszych piątkowych wydarzeń targowych:

Piątek 17.01.2020

10:00 – 14:00
XIII Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych „Jakość rzepaku - wspólna korzyść rolnika, przetwórcy i konsumenta”  – Pawilon 7 sala A+B.
Organizator: Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Producentów Oleju

11:00 - 11:25
Szkolenie „Nowe funkcjonalności portalu IRZplus” – Strefa Innowacji, Pawilon 5A.
Organizator: ARiMR

11:30 – 12:55
Szkolenie: „Nowoczesne maszyny i technologie ułatwiające precyzyjne nawożenie organiczne w kontekście coraz bardziej restrykcyjnych przepisów” – Strefa Innowacji, Pawilon 5A.
Organizator: Redakcja „top agrar Polska”.

12:00 – 13:25
Ceremonia otwarcia targów Polagra Premiery 2020 wraz z wręczeniem nagród w konkursach Złoty Medal MTP oraz Acantus Aureas – Scena w Alei Lipowej.
Organizator: MTP Poznań.

13:00 – 14:55
Forum Producentów Zbóż i Kukurydzy „Nowy Zielony Ład, a problemy producentów zbóż i innych roślin uprawnych” – Strefa Innowacji, Pawilon 5A.
Organizator: Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych, we współpracy z Polskim Związkiem Producentów Kukurydzy, Federacją Branżowych Związków Producentów Rolnych oraz Międzynarodowymi Targami Poznańskimi

14:00 – 15:00
Rozstrzygnięcie konkursu top agrar Polska „Dumny ze swojej roli” – Scena w Alei Lipowej.
Organizator: top agrar Polska

15:00 – 15:30
Otwarcie wystawy „Dokumenty osobiste jako źródło wiedzy o wsi” – Scena w Alei Lipowej.
Organizator: Tygodnik-Poradnik Rolniczy, top agrar Polska
24. lipiec 2024 16:05