StoryEditor

Akademia Sadu Nowoczesnego. Ochrona bez pozostałości

15.03.2021., 11:29h

Podczas naszego webinarium z cyklu Akademii Sadu Nowoczesnego - "Przygotowania do sezonu w sadach ziarnkowych" rozmawialiśmy m.in. o innowacyjnych rozwiązaniach dla zrównoważonego sadownictwa. Zapis wypowiedzi Krzysztofa Łęgockiego, doradcy terenowego z firmy ICB Pharma obejrzysz pod artykułem!

Krzysztof Łęgocki, doradca terenowy z firmy ICB Pharma zaprezentował produkty, które wpisują się w zieloną ideologię Unii Europejskiej i motto firmy „Zdrowe rośliny bez pestycydów”. Jednym z nich, bardzo dobrze znanym sadownikom jest Siltac - jedyny preparat oparty na unikalnej technlogii 3D-IPNS, który tworzy na ciele szkodliwych owadów i roztoczy siatkowatą, polimerową strukturę, przypominającą działaniem pajęczą sieć. 

- Powoduje ona natychmiastowe unieruchomienie szkodników, zablokuje w sposób fizyczny ich funkcje życiowe, a w efekcie spowoduje szybką eliminację szkodników – wyjaśnił Łęgocki. I dodał, że nie ma efektów ubocznych przy stosowaniu Siltacu podczas przymrozków. Poza tym stosowanie Siltac stwarza możliwość wydłużenia terminu zabiegów do fazy różowego pąka. 

Kolejnym preparatem z palety ICB Pharma jest Miligard. To nawóz dolistny poprawiający kondycję i stan zdrowotny roślin. Stosowany jest w integrowanej ochronie roślin jako wsparcie chemicznej walki z chorobami. Poza ty stanowi źródło fosforu i potasu, poprawia wigor, kondycję i zdrowotność roślin, przez co zwiększa plon. 

Z kolei Megis to preparat dolistny i doglebowy zawierający krzem i mikroelementy. Pozytywnie wpływa na szereg procesów fizjologicznych i ma szerokie spektrum zastosowań.

- Stosowanie tego preparatu podnosi odporność na muszkę plamoskrzydłą – powiedział Łęgocki.

Do nawożenia polecił także Canion Ca, nawóz wapniowo-azotowy w nowatorskiej technologii cieczy jonowych. Zwiększa jędrność i przedłuża trwałość owoców, a także ogranicza występowanie chorób przechowalniczych i pękanie owoców. 

Ciekawym rozwiązaniem od ICB Pharma jest Biopolin, czyli atraktant dla pszczół, zwiększający atrakcyjność kwiatów roślin uprawnych dla pszczół i innych zapylaczy.


Obejrzyj zapis wypowiedzi pod artykułem!
22. maj 2024 10:50