StoryEditor

Fungicyd SCHOLAR już dostępny w Polsce!

11.05.2021., 11:34h

Dobra informacja dla sadowników! Innowacyjny funigcyd o szerokim spektrum działania został zatwierdzony do stosowania w Polsce na owocach ziarnkowych i pestkowych.

Kontynuując misję ograniczania strat, martnotrastwa żywności, a zarazem utrzymywania wysokiej świeżości i jakości owoców, AgroFresh Polska rozszerza swoje portfolio o ekskluzywną dystrybucję preparatu SCHOLAR®. Ten fungicyd, produkowany przez Syngenta i dystrybuowany przez AgroFresh, chroni jabłka, gruszki, wiśnie, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, cytryny, pomarańcze oraz mandarynki a ponadto przedłuża ich trwałość podczas przechowywania i transportu.

Większość problemów związanych z chorobami przechowalniczymi pochodzenia grzybowego jest spowodowana infekcjami, których efekty są widoczne w późnym etapie przechowywania owoców.

- SCHOLAR® jest funigcydem o szerokim spektrum działania, opartym o fludioxonil (230 g/l). Zapewnia znakomite zwalczanie patogenów, które to mogłyby się rozwinąć w przypadku braku ochrony, powodując gnicie owoców podczas przechowywania, czy transportu - mówi David Ferrer, Dyrektor działu fungicydów w AgroFresh.
SCHOLAR® działa zarówno zapobiegawczo jak i interwencyjnie, zwalczając główne patogeny zagrażające owocom ziarnkowym i pestkowym jak Rhizopus czy Penicillium spp.

- SCHOLAR® cechuje unikalny mechanizm działania i wyjątkowa skuteczność. Jest to preparat kluczowy, w strategii zarządzania odpornością, wobec biotycznych chorób przechowalniczych – mówi Przemysław Badowski, Dyrektor Handlowy AgroFresh w Polsce i Europie Wschodniej.

W celu uzyskania więcej informacji, skontaktuj się z przedstawicielem AgroFresh Polska.
24. maj 2024 08:50