StoryEditor

Innowacyjny biofungicyd na polskim rynku od 2022 roku

10.01.2020., 15:12h

Sumi Agro Europe, spółka należąca do japońskiego koncernu Sumitomo Corporation, oraz brytyjska firma Eden Research podpisały pod koniec 2019 roku umowę na dystrybucję biologicznego fungicydu Mevalone. Produkt zwalcza m.in. szarą pleśń oraz choroby przechowalnicze w uprawach sadowniczych, jagodowych i warzywnych. Wprowadzenie Mevalone na polski rynek planowane jest na 2022 rok.

Nowe rynki dystrybucji w Europie Środkowej

W wyniku podpisanej pod koniec grudnia ub.r. umowy Eden Research, producent biologicznych środków ochrony roślin, udzielił firmie Sumi Agro Europe licencji na wyłączną dystrybucję produktu Mevalone w pięciu krajach Europy Środkowej, m.in. w Niemczech i Polsce. 
Po przejściu procesu rejestracji fungicyd Mevalone będzie mógł być stosowany w uprawie winorośli oraz do zwalczania chorób przechowalniczych jabłek. 
– Cieszymy się z rozszerzenia naszej współpracy z Sumi Agro. Dzięki zawartej umowie dystrybucja Mevalonu rozszerzy się o rejon Europy Środkowej, gdzie rynek uprawy winorośli i jabłoni jest szczególnie duży– mówi Sean Smith, dyrektor generalny Eden, podkreślając również, że Mevalone cieszy się już popularnością w krajach południowej Europy.   
Sumi Agro Europe sprzedaje Mevalone we Francji od 2017, kiedy to otrzymano zgodę na rejestrację produktu przeciwko szarej pleśniw winorośli – w odmianach deserowych i przerobowych.
– Z radością przyjmujemy dołączenie Mevalone do portfolio produktów ograniczających ilość pozostałości substancji biologicznie czynnych, oferowanych w ramach linii Seipro®, w naszych spółkach dystrybucyjnych działających w Niemczech, Polsce, na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji – mówi Ken Priestley, dyrektor korporacyjny Sumi Agro Europe.

Mevalone – nowoczesny i bezpieczny fungicyd   

Mevalon to fungicyd biologiczny zawierający w składzie substancje pochodzenia naturalnego – terpeny. Nowoczesna, opatentowana formulacja zapewnia wysoką skuteczność preparatu przy równoczesnym pełnym bezpieczeństwie dla upraw.
Mevalone wpisuje się w rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania pozwalające na ochronę upraw z ograniczoną liczbą substancji czynnych i ich pozostałości. To kolejny innowacyjny produkt 
w portfelu Sumi Agro obok japońskich ISOMATÓW oraz biostymulatorów Seipro®, opartych wyłącznie na substancjach pochodzenia roślinnego. 

 
Wprowadzenie Mevalonu na polski rynek planowane jest na 2022 rok.

Źródło: mat. pras.

22. lipiec 2024 07:19