StoryEditor

Jest warunkowe zezwolenie dla Harvista w jabłoniach i gruszach

Resort rolnictwa wydał zezwolenie na stosowanie preparatu Harvista, który może pomóc sadownikom na utrzymanie wysokiej jakości jabłek i gruszy i zoptymalizować zbiór owoców. Do kiedy będzie obowiązywać zezwolenie?

Jest warunkowe zezwolenie dla Harvista™ 1.3 SC!

Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych uzyskało w Polsce warunkowe zezwolenie zatwierdzone przez  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na stosowanie preparatu Harvista™ przez okres nieprzekraczający  120 dni. To rozwiązanie pomoże polskim sadownikom zoptymalizować jakość owoców i zarządzanie zbiorami.

Od 1 lipca  do 28 października  2021 r. preparat Harvista™ 1.3 SC będzie dostępny dla  polskich  sadowników do stosowania w takich uprawach, jak jabłonie i grusze.

 

Jakie zastosowanie ma preparat Harvista™ 1.3 SC

Preparat może być szczególnie pomocny w przypadku wielohektarowych kwater tej samej odmiany, przekropnej pogody okołozbiorczej i/lub niedoboru pracowników sezonowych. Pozwala wydłużyć okno zbiorów (do dodatkowych 14 dni), utrzymać optymalną, wysoką jakość owoców i lepiej zorganizować zbiory. Przyczynia się do zmniejszenia strat, w tym utraty jędrności, zdolności przechowalniczej owoców. Wyraźnie ogranicza przedzbiorcze opadanie owoców.

 

Agnieszka Okła
Fot. Archiwum.

15. czerwiec 2024 00:21