StoryEditor

Nowa biologiczna ochrona przed zwójkami

27.05.2019., 15:01h
Biologiczny preparat Delfin WG przeznaczony jest do zwalczania gąsienic różnego rodzaju szkodników z rzędu motyli (Lepidoptera), między innymi zwójki liściowe żerujące na jabłoniach, gruszach. Środek jest preparatem mikrobiologicznym na bazie zarodników i kryształów Bacillus thuringiensis spp. Kurstakis szczep SA-11.
Kryształy i toksyny

Bakterie Bacillus thuringiensis budując formy przetrwalnikowe (spory) tworzą w nich kryształy białek nazywanych delta-endotoksynami. Białka (kryształy) mają toksyczne działanie dla larw owadów m.in. z rzędu motyli do którego należą zwójkówki. Kilka godzin po spożyciu środka gąsienice przerywają żerowanie, a następnie wskutek zakłócenia funkcjonowania nabłonka jelita środkowego owadów po paru dniach obumierają. Przeznaczony do ochrony upraw konwencjonalnych, ekologicznych i w programach zero pozostałości.

Bezpieczny dla fauny pożytecznej

Wysoka specyficzność środka Delfin polega na tym, że do aktywacji delta-endotoksyn niezbędne jest wysokie pH i obecność odpowiedniej proteazy w układzie pokarmowym. Takie warunki występują tylko u stawonogów i nie występują  u ludzi i zwierząt wyższych.

Ze względu na swoją selektywność Delfin WG jest przyjazny dla środowiska i entomofauny pożytecznej.

Delfin WG jest ekonomicznym rozwiązaniem w ochronie upraw ogrodniczych przed motylami uszkadzającymi liście i owoce i może być stosowany wielokrotnie w sezonie bez obawy wywołania odporności szkodników na s.a.

Promocja 10 + 1

W programie zwalczania motyli z uwzględnieniem środków Delfin WG i  Imidan 40 WG  można skorzystać z super promocji zakupowej na te produkty. Szczegóły promocji na stronie – www.agrosimex.pl/promocja-10-1-imidan-delfin/

Maciej Kania
Źródło: mat. prasowe Agrosimex

22. lipiec 2024 07:03