StoryEditor

Trwa webinarium „Jak poprawić plonowanie po kwitnieniu i na początku wzrostu zawiązków”

06.05.2021., 11:33h

Punktualnie o 17.00 rozpoczęło się nasze drugie spotkanie z cyklu Akademia Sadu Nowoczesnego pt. „Jak poprawić plonowanie po kwitnieniu i na początku wzrostu zawiązków”.

Podczas naszego webinarium dyskutujemy, o czym należy pamiętać, planując zabiegi ochrony, nawożenia i biostymulacji w najbliższym czasie. Za nami chłodny kwiecień i kilka przymrozkowych nocy. Miejmy nadzieję, że dzięki opóźnieniu faz fenologicznych tegoroczne wiosenne przymrozki nie wyrządziły znaczących strat w plonowaniu.

O tym jaką strategię nawożenia, biostymulacji i ochrony przyjąć w tym sezonie po zimnej wiośnie i po kwitnieniu piszemy w majowym wydaniu miesięcznika Sad Nowoczesny. Informacje te chcemy jednak uzupełnić podczas kolejnego spotkania on-line z cyklu Akademia Sadu Nowoczesnego, które odbędzie się 6 maja o godzinie 17:00.
O tym, jakie problemy czekają nas w najbliższym czasie w ochronie jabłoni i grusz mówi Szymon Jabłoński, specjalista ds. doświadczalnictwa z firmy Bayer

Z kolei Barbara Błaszczyńska, doradca sadowniczy, Agrosimex porusza temat ochrony sadów w okresie tuż po kwitnieniu drzew i w czasie wzrostu zawiązków.

Kwestię dokarmiania drzew w okresie intensywnych podziałów komórkowych omawia Szymon Kamiński, dyrektor ds. marketingu, specjalista ds. sadownictwa, Bioagris.

Mikroelementy w nawożeniu jabłoni i grusz prezentuje dr Michał Szklarz, kierownik ds. sadownictwa i szkółkarstwa ADOB.

Natomiast o zabiegach poprawiających zawiązywanie owoców oraz regulacji wzrostu i owocowania
opowiada Wojciech Kukuła, crop manager ds. sadownictwa Chemirol.

Oglądaj na żywo!
24. lipiec 2024 19:46