StoryEditor

Akademia Sadu Nowoczesnego. Regeneracja roślin po uszkodzeniach mrozowych

12.03.2021., 11:29h

Podczas naszego webinarium z cyklu Akademii Sadu Nowoczesnego - "Przygotowania do sezonu w sadach ziarnkowych" rozmawialiśmy m.in. uszkodzeniach mrozowych i biostymulacji roślin. Zapis wypowiedzi Łukasza Wrzoskowicza z firmy Chemirol obejrzysz pod artykułem!

Łukasz Wrzoskowicz z firmy Chemirol poruszył tematykę regeneracji roślin po uszkodzeniach spowodowanych mroźną aurą 2021 r. oraz biostymulacji kwitnienia i poprawy zawiązywania owoców.

- Te uszkodzenia nasady pąka są sygnałem do tego, że będzie utrudnione przewodzenie składników pokarmowych i asymilatów z liści. Wiec jabłko gorzej odżywione nie będzie stanowiło dobrej wartości przechowalniczej i nie wyrośnie do oczekiwanych rozmiarów. Dlatego warto zastosować w okresie przedkwitnieniowym i okołokwitnieniowym aminokwasy – powiedział Wrzoskowicz.

W tym celu polecił Naturamin-WSP, czyli produkt z aminokwasami silnie zwiększający aktywność fizjologiczną roślin w warunkach stresowych. Naturamin-WSP stymuluje zrównoważony wzrost roślin i chroni przed niekorzystnymi warunkami, uwalniając maksymalny potencjał produkcyjny.

Kolejnym produktem polecanym przez Chemirol w okresie kwitnienia jest Kelpak. To płynny koncentrat z alg Ecklonia maxima, który zwiększa plon i polepsza jego jakość przez usprawnienie procesów fizjologicznych w roślinach.

Oglądaj zapis wypowiedzi Łukasza Wrzoskowicza z firmy Chemirol!
22. maj 2024 09:57