StoryEditor

Jak dobrze przygotować się do sezonu w sadach ziarnkowych? Zapraszamy na webinarium Akademii Sadu Nowoczesnego

24.02.2021., 11:28h

Już 2 marca odbędzie się  spotkanie z cyklu Akademii Sadu Nowoczesnego - „Przygotowania do sezonu w sadach ziarnkowych".

Nasze pierwsze spotkanie z cyklu Akademia Sadu Nowoczesnego poświęcone będzie zagadnieniom dotyczącym rozpoczęcia sezonu wegetacyjnego w sadach jabłoniowych i gruszowych – z uwzględnieniem zdrowotności i jakości materiału nasadzeniowego, zabiegów ochrony, nawożenia i biostymulacji oraz regulacji owocowania.


Podpowiemy jak po minionej, krótkiej lecz ostrej zimie dobrze rozpocząć sezon. Wychodząc naprzeciw unijnej strategii „Zielonego ładu”, podpowiemy także z wykorzystaniem jakich narzędzi prowadzić ochronę bardziej zrównoważoną, przy jednoczesnym uzyskaniu wysokiej skuteczności zabiegów.

Wiedza zaproszonych przez redakcję „Sadu Nowoczesnego” specjalistów z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie zostanie uzupełniona o praktyczne informacje ekspertów z firm działających w branży sadowniczej.

W Akademii Sadu Nowoczesnego wezmą udział:
  • Dr hab. Magdalena Kapłan z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, która podpowie na co zwrócić uwagę odbierając od szkółkarza drzewka, informując o jakości i zdrowotność materiału szkółkarskiego.
  • Mgr inż. Arkadiusz Sławiński z firmy UPL Polska, który w wystąpieniu pt. „Optymalna strategia owocowania jabłoni i gruszy” poruszy m.in. tematykę biostymulacji drzew w okresie okołokwitnieniowym, zapobiegania uszkodzeniom przymrozkowym, regulacji owocowania i stosowania bioregulatorów, jak gibereliny.
  • Mgr inż. Małgorzata Kołacz – ekspert z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, która powie, dlaczego zimowe lustracje na obecność szkodników są tak ważne dla budowania najlepszego plonu pod względem ilości i jakości.
  • Mgr inż. Szymon Jabłoński z firmy Bayer, który w wystąpieniu pt. „Z dobrym nastawieniem w nowy sezon ochrony” zaprezentuje m.in. zagadnienia związane z wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych na rozwój chorób i szkodników w uprawach ziarnkowych i podpowie, jak podchodzić do ochrony drzew w obliczu ograniczania liczby substancji aktywnych.
  • Mgr inż. Krzysztof Łęgocki, doradca terenowy z firmy ICB Pharma, który omówi innowacyjne rozwiązania dla zrównoważonego sadownictwa.
  • Inż. Justyna Wasiak z firmy Sumi Agro, która zaprezentuje tematykę lustracji pod kątem przędziorków i propozycji ich zwalczania, podpowiadając które wczesne zabiegi pomogą zredukować wiosenne szkodniki w uprawach sadowniczych.
  • Mgr inż. Łukasz Wrzoskowicz z firmy Chemirol, który poruszy tematykę regeneracji roślin po uszkodzeniach spowodowanych mroźną aurą 2021 r. oraz biostymulacji kwitnienia i poprawy zawiązywania owoców.

Zapraszamy! Aby się zapisać, kliknij TUTAJ!

25. maj 2024 06:48