StoryEditor

Kompleksowa ochrona sadu z Sumi Agro Poland

04.09.2020., 11:15h

Produkcja sadownicza wymaga wykonania odpowiednich zabiegów, które zapewnią wysokiej jakości plony. Jakie zabiegi należy zaplanować w sezonie, aby osiągnąć oczekiwane zyski? Co ciekawego znajdziemy w ofercie Sumi Agro Poland?

Sumi Agro Poland od lat opracowuje rozwiązania odpowiadające aktualnym problemom sadowników. Obecnie największe wyzwania dla współczesnego sadownictwa to wzrost zagrożenia ze strony owocówki jabłkóweczki i zwójek, problem pozostałości ŚOR oraz utrzymanie wysokiej jakości owoców. Nasza oferta stanowi silne wsparcie dla sadowników w tym zakresie.

Skuteczny fungicyd

Żaden program ochrony sadu nie powiedzie się bez skutecznych zabiegów fungicydowych. To nieodzowny element, który w dużej mierze wpływa na sukces uprawy. Specjalistą polecanym do walki z mączniakiem prawdziwym jest preparat Kendo 50 EW. Może być stosowany zapobiegawczo, interwencyjnie oraz wyniszczająco.Sprawdzone i niezawodne rozwiązanie

Skuteczne ograniczenie szkodników zagrażających uprawom sadowniczym umożliwia Mospilan 20 SP. Zawiera najwyższej jakości acetamipryd. Ten natychmiast po zastosowaniu hamuje żerowanie szkodnika, w następstwie czego szkodnik ginie. Zastosowanie nowej formy użytkowej w postaci wodnorozpuszczalnych woreczków w Mospilanie 20 SP zapewniło wzrost bezpieczeństwa oraz wygody dla użytkownika. Właściwości Mospilanu 20 SP sprawiają, że jest on najczęściej wybieranym insektycydem do ochrony sadów.

Nowe podejście do zwalczania szkodników

Sumi Agro Poland wprowadziło na rynek innowacyjne produkty. Chodzi o blokery rozmnażania szkodników. Pierwszym z nich jest Isomate CTT. Jest on przeznaczony do ochrony sadu przed owocówką jabłkóweczką. Kolejnym produktem z tej grupy jest Isomate CLS. Oprócz owocówki zwalcza on najgroźniejsze gatunki zwójek.Isomate CLS (dyspenser) w sadzie jabłoniowym

Ostatnim produktem z nowej grupy jest Isonet Z, który służy do walki z przeziernikiem porzeczkowcem. Isomate CTT i CLS oraz Isonet Z to dyspensery feromonowe służące do dezorientacji samców. Co ważne, produkty chronią uprawy przez cały sezon, nawet w bardzo niesprzyjających warunkach pogodowych. Stosowanie tych produktów eliminuje również problem pozostałości środków ochrony roślin w owocach.Owocówka jabłkóweczka – żerowanie
Sposób na przędziorki w sadzie

Zagrożenie ze strony przędziorków nie ustępuje. Jednym z najnowszych rozwiązań wśród akarycydów jest Kanemite 150 SC. Unikalny mechanizm działania wyróżnia go na tle innych dostępnych środków. Umożliwia zwalczanie wszystkich stadiów rozwojowych przędziorków. Jest w pełni bezpieczny dla zapylaczy oraz człowieka i środowiska. Innym rozwiązaniem wykorzystywanym w ochronie sadów przed przędziorkami są preparaty Nissorun Strong 250 SC i Ortus 05 EC.

Biostymulatory w sadownictwie

Jeszcze kilka lat temu biostymulatory były stosowane w nielicznych sadach. Jednak rynek oczekuje od sadownika coraz wyższej jakości owoców. Z kolei dla sadowników ważny jest wzrost plonowania czy też łagodzenie skutków sytuacji stresowych. To spowodowało, że biostymulatory w sadownictwie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Preparatem zwiększającym odporność roślin na stresy jest Shigeki, z linii biostymulatorów Seipro, zawierający skoncentrowany ekstrakt z alg morskich oraz mikroelementy. Innym produktem polecanym przez Sumi Agro do stosowania w sadach jest Kinactiv Fruit.

Preparat:
  • stymuluje rozwój i wzrost owoców
  • zapewnia ich prawidłowe wybarwienie,
  • zapewnia utrzymanie wysokiej jakości owoców podczas okresu przechowywania.
Program ochrony i biostymulacji jabłoni


ZBIGNIEW DĄBROWSKI
SUMI AGRO Regionalny Kierownik Sprzedaży Sumi Agro. Od lat związany z branżą sadowniczą. Prowadzi własny sad jabłoniowy. Absolwent kierunku Ogrodnictwo SGGW w Warszawie.
20. lipiec 2024 07:06