StoryEditor

„Krwawa” nektarynka – nowa odmiana z Hiszpanii

31.05.2022., 12:06h

Firma Royal z regionu Sewilla w Hiszpanii jest pionierem w badaniach i rozwoju nowych odmian owoców pestkowych i jagodowych. Ten sezon rozpoczęli od wprowadzenia nowej odmiany, sprzedawanej pod nazwą Royal Sanguine®.

Royal Sanguine® to linia wczesnych owoców pestkowych hiszpańskiej firmy Royal, której częścią jest nowa „krwawa” nektarynka.

Co wyróżnia ją na tle innych nektarynek?

- Ta nektarynka ma intensywny czerwony kolor. Zarówno miąższ, jak i skórka. Nasz Royal Sanguine® jest przeznaczony dla najbardziej wymagających smakoszy, tych, którzy szukają kwaśności, która sprawia, że smak jest wyjątkowy - mówi Tanguy Debiesse, dyrektor ds. Strategii w Royal.

Pierwsze owoce na rynkach europejskich pojawią się już na dniach. Znaleźć ją również będzie można w Wielkiej Brytanii.

- Zgodnie z naszym zwykłym harmonogramem, pod koniec maja będziemy mieli również nasze specjalne odmiany śliwek Pluot® i Metis®, całkowite zbiory w tym roku wyniosą ponad 8000 ton — mówi dyrektor ds. strategii firmy.

Hiszpania borykała się w tym roku z przymrozkami i gradem

- Pomimo faktu, że był to trudny rok, w Royal nie cierpieliśmy z powodu pogorszenia stanu plantacji, co pozwoliło nam utrzymać, a nawet nieznacznie zwiększyć wielkość produkcji i podaż na rynku – zaznacza Tanguy.
- Zbiór naszych brzoskwiń i nektaryn jest obecnie w pełnym rozkwicie i jest bardzo udany. To, wraz z dobrym rozmiarem i smakiem, które możemy zaoferować, pozwoliło nam ponownie stać się liderem na rynku wczesnych dobrej jakości owoców pestkowych w Europie- podsumowuje.

 

Źródło: Freshplaza
Fot: envatoelements

22. maj 2024 10:35