StoryEditor

Mechaniczne odchwaszczanie - kosiarko-karczownica

10.03.2022., 11:54h

Nowa kosiarko-karczownica z dwoma ruchomymi ramionami bocznymi – OREC RM60W. 

W sezonie 2022 na rynku maszyn do mechanicznego odchwaszczania plantacji warzywno-owocowych oraz innych upraw rzędowych pojawiła się nowa maszyna o unikalnej i praktycznej konstrukcji. Jest to karczownica japońskiej produkcji Orec RM60 W wyposażona w dwa ruchome ramiona, potrójny system tnący i trzy szerokości koszenia.

- Konstrukcja RM60 W  jest oparta na koncepcji innej, większej karczownicy tego producenta - popularnej na świecie RMK151 z jednym ruchomym ramieniem bocznym. Ta maszyna, o szerokości roboczej 135 i z wysuniętym ramieniem 150 cm, z powodzeniem pracuje także na polskich plantacjach borówki oraz na farmach fotowoltaicznych. Jej popularność i potrzeby plantatorów owoców i producentów warzyw przyczyniły się do stworzenia kolejnej maszyny, czyli RM60 W. Jej premierowy pokaz na styczniowych targach dla producentów warzyw i owoców wzbudził ogromne zainteresowanie, i potwierdził, że maszyna w jeszcze większym stopniu spełnia oczekiwania rynku. Przede wszystkim szybko kosi w sposób bezpieczny dla cennych upraw i wpływa na znaczne ograniczenie lub wyeliminowanie chemicznych środków chwastobójczych. – powiedział Adam Olender, Manager Produktu, Aries Power Equipment – Generalny dystrybutor karczownic Orec w Polsce.

RM60 W dostosowana jest do pracy w wąskich miedzyrzędziach. Można nią kosić wysokie trawy, chwasty, zarośla na takich plantacjach jak: sady, borówka amerykańska, porzeczka, malina i innowacyjne plantacje truskawki, winnice, uprawy tunelowe oraz szkółki leśne.

Więcej na www.orec.pl

opr. Bernat Patrycja
Źródło: inf. pras.
Fot: inf.pras

24. lipiec 2024 19:19