StoryEditor

Robert Lewandowski inwestuje w biznes rolniczy

19.01.2021., 11:25h

Kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, że Robert Lewandowski postanowił zainwestować w rolnictwo. Dziś, po konferencji prasowej współwłaścicieli spółki Bio-Lider wiemy nieco więcej o tym pomyśle. Okazuje się, że piłkarz ma 1/3 udziałów w tej firmie, została ona zarejestrowana we wrześniu tego roku i właśnie rusza z dystrybucją swoich produktów. A plany ma ambitne, z podbojem kosmosu włącznie.

Bio-Lider to wspólny projekt „Lewego” i Jarosława Peczki, właściciela Bio-Genu, znanego wśród rolników producenta biopreparatów. Pomysł na biznes pojawił się kilka miesięcy temu, przy okazji 30-lecia Bio-Genu.

- Nie było jak świętować z uwagi na pandemię, więc postanowiliśmy uczcić ten jubileusz w niezwykły sposób: założyliśmy spółkę razem z najlepszym piłkarzem Robertem Lewandowskim, a o dystrybucję poprosiliśmy fantastyczną firmę PROCAM. Chcieliśmy połączyć wspólne siły i udało nam się: powstał Bio-Lider, czyli synergia trzech firm, które mają się wspierać i iść do przodu, by w przyszłości stać się pionierami dumnymi, że robią taki biznes w Polsce – powiedział Peczka.

Dlaczego Robert Lewandowski zdecydował się na inwestycję branżę agro?
Jak poinformował podczas konferencji, od dawna interesuje się innowacjami pod kątem biznesowym, a biotechnologia jest perspektywicznym kierunkiem. 

- Staram się dywersyfikować swój portfel inwestycyjny i wspierać te branże, które mają realny wpływ na nasze życie. Dlatego też zainteresował mnie temat biotechnologii i biopreparatów. Tkwi w nich ogromny potencjał, bo kwestia ochrony środowiska jest ważna dla nas wszystkich. Dlatego myślę, że biotechnlogia to przyszłość, a w przyszłość warto inwestować. Zainwestowałem w firmę, która jest odpowiedzią na potrzeby rynku i dzisiejszego świata. W sporcie i biznesie stawiam na rozwój, dlatego cieszę się, że i tym razem mam wsparcie doświadczonych ekspertów. Wybrałem firmę Bio-Lider, która wiedzę i doświadczenie wspiera technologią, know-how i nowoczesnym laboratorium Bio-Gen. Wierzę w ten projekt i jego sukces – zapewnił Robert Lewandowski. 

Prezes Bio-Lidera, Patryk Szwonder
, nie krył radości z decyzji piłkarza.  

- Dobrzy liderzy nie we wszystkim są najlepsi. Znajdują ludzi, którzy sa ekspertami w swoich dziedzinach i angażują ich do wspólnej pracy w tym samym zespole. To właśnie ta maksyma przyświecała nam przy tworzeniu projektu Bio-Lider. To nie instytucje, ale ludzie potrafią zmieniać świat. Dlatego też zaprosiliśmy do projektu najlepszych, m.in.: Janusza Mazurka, dyrektora ds. badań i rozwoju Bio-Genu i Roberta Lewandowskiego, który uwierzył w ideę tego projektu – podsumował Szwonder.

Bio-Lider będzie wprowadzał na rynek nowe biopreparaty pod marką „Bio-Lider naturalnie z Bio-Gen” i produkty dotychczas dostępne w Bio-Gen. Aktualnie oferta składa się z 30 preparatów.

- Są to w większości preparaty biologiczne, oparte o pożyteczne mikroorganizmy, takie jak bakterie i grzyby. Stymulują one wzrost roślin, wspomagają ich odporność, przywracają równowagę mikrobiologiczną gleby, przyspieszają procesy humifikacji gleby, poprawiają dobrostan zwierząt, a także utylizują nieczystości – wyjaśnił Patryk Szwonder, współwłaściciel Bio-Lidera. 

Odpowiedź na zieloną rewolucję UE w rolnictwie

Zaznaczył, że Bio-Lider szanse swojego rozwoju upatruje w zielonych założeniach strategii „Od pola do stołu”, które zakładają redukcję zużycia środków ochrony roślin i nawozów oraz wzrost powierzchni upraw ekologicznych. Bio-Lider chce być odpowiedzią na te ambitne unijne cele.

- Chcemy dać producentom rolnym szansę na zachowanie obecnej wydajności przy jednoczesnym zadbaniu o środowisko naturalne – zaznaczył Szwonder.

Spółka Bio-Lider opiera swoje plany rozwoju na czterech filarach. Są nimi wprowadzenie nowych produktów i nowych rozwiązań oraz prace rozwojowe nad obecnymi produktami. Firma zamierza także wejść w nowe segmenty rynku jak leśnictwo czy zieleń miejska oraz zawalczyć o rynki zagraniczne. 

Kosmos? Czemu nie?

Jarosław Peczka poinformował, że w przyszłości Bio-Lider zamierza zaangażować się w badania kosmiczne na różnych płaszczyznach.

- Jako Bio-Gen nie baliśmy się hodowli pijawek i dostarczania ich do badań kosmicznych. Okazało się, że w takiej materii jak testy kosmiczne też tkwi ogromny potencjał. Dlatego w przyszłości chcemy testować glebę w takich warunkach bez grawitacji, by - gdy już nadejdzie moment kolonizacji kosmosu przez człowieka - być na to gotowym – stwierdził. 

Dystrybucja produktów Bio-Lider rusza dzisiaj w oddziałach i sklepach PROCAM.

Kamila Szałaj
22. maj 2024 11:44