StoryEditor

Timac Agro wprowadza nową gamę nawozów

14.01.2022., 11:48h

Timac Agro wprowadza nową gamę biostymulatorów. Mają one pomóc rolnikom w uzyskaniu wysokich plonów, nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych.

11 stycznia firma Timac Agro Polska przedstawiła nową gamę nawozów płynnych i biostymulatorów DNA Performance. Zwiększają one wydajność i jakość produkcji roślinnej. Pomogą także rolnikom w spełnieniu wymagań, jakie stawia przed nimi strategia „Od pola do stołu”.

Gama   nawozów DNA   Performance  to  kompleksowe  podejście do  różnych  aspektów  zrównoważonej  produkcji  rolniczej i specjalistycznej. Składa się z pięciu preparatów: Astelis, Genakis, Irys, Kaoris i Seactiv, które mają ograniczać wpływ stresów abiotycznych na roślinę. Zostały stworzone z myślą o zmaksymalizowaniu potencjału genetycznego upraw poprzez intensyfikację wchłaniania składników odżywczych. 

- Biostymulatory te oddziaływują na stresy roślinne i regulują kwestię ekspresji genów, czyli w dużo większym stopniu wykorzystują potencjał genetyczny uprawy. W DNA Performance łączymy te właściwości w różnych preparatach, aby w 100 proc. odpowiedzieć na potrzeby różnych upraw – wyjaśnia Dariusz Mieszała, product manager Timac Agro.


Do jakich upraw dedykowane są produkty z gamy DNA Performace?

Astelis  dzięki  działaniu  nalistno-doglebowemu przeznaczony  jest  do  zastosowania  we  wczesnych fazach  rozwojowych  wszystkich  gatunków  zbóż i  kukurydzy.

Z kolei Genakis może być używany we wszystkich uprawach rolniczych. Ale polecany jest szczególnie w kukurydzy, rzepaku, zbożu, buraku, ziemniaku i lucernie  oraz w soi czy słoneczniku.Natomiast Irys osiąga dobre rezultaty we  wszystkich  uprawach  dwuliściennych oraz warzywach. Okres, w którym wykazuje największy efekt działania to  wczesne  fazy  wzrostu.  W  rzepaku  na  przykład  stosujemy  go wiosną w czasie wzrostu wydłużeniowego pędu, przez co wpływamy na  maksymalizację  rozwoju  roślin  w  okresie  intensywnego  rozwoju części  nadziemnej,  a  potem  kwitnienia. 

Kaoris dedykowany jest dla upraw specjalistycznych: sadów, plantacji owoców jagodowych, winnic oraz specjalistycznych upraw warzyw.

I ostatnia pozycja z gamy DNA Performace Seactiv to grupa aż sześciu produktów. Każdy z nich jest dedykowany pod różne uprawy lub innej fazie wegetacyjnej. Warto wiedzieć, że od bieżącego sezonu 2022 nawozy z grupy SEACTIV będą sukcesywnie  zastępować  w  ofercie  Timac  AGRO  znane na polskim rynku preparaty z gamy Fertileader.Więcej o nowych preparatach Timac Agro dowiecie się z filmu.

23. maj 2024 02:51