StoryEditor

Trwa webinarium Akademii Sadu Nowoczesnego! Oglądaj na żywo!

01.03.2021., 11:28h

Punktualnie o 11 rozpoczęło się pierwsze spotkanie z cyklu Akademii Sadu Nowoczesnego - „Przygotowania do sezonu w sadach ziarnkowych". Oglądaj na żywo!

Nasze pierwsze spotkanie z cyklu Akademia Sadu Nowoczesnego postanowiliśmy poświęcić zagadnieniom dotyczącym rozpoczęcia sezonu wegetacyjnego w sadach jabłoniowych i gruszowych – z uwzględnieniem zdrowotności i jakości materiału nasadzeniowego, zabiegów ochrony, nawożenia i biostymulacji oraz regulacji owocowania.

W naszym studio gościmy ekspertów, którzy podpowiedzą, jak po minionej zimie dobrze rozpocząć sezon. Poruszymy także kwestię kurczącej się listy środków ochrony roślin i rewolucji w ochronie, jaką zafunduje nam Zielony Ład. Dlatego przybliżymy paletę narzędzi, dzięki którym można prowadzić ochronę bardziej zrównoważoną, przy jednoczesnym uzyskaniu wysokiej skuteczności zabiegów.

Wiedza zaproszonych przez redakcję „Sadu Nowoczesnego” specjalistów z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie zostanie uzupełniona o praktyczne informacje ekspertów z firm działających w branży sadowniczej.

Dr hab. Magdalena Kapłan z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie podpowie na co zwrócić uwagę odbierając od szkółkarza drzewka, informując o jakości i zdrowotność materiału szkółkarskiego.

Z kolei Arkadiusz Sławiński z firmy UPL Polska w wystąpieniu pt. „Optymalna strategia owocowania jabłoni i gruszy” poruszy m.in. tematykę biostymulacji drzew w okresie okołokwitnieniowym, zapobiegania uszkodzeniom przymrozkowym, regulacji owocowania i stosowania bioregulatorów, jak gibereliny.

Małgorzata Kołacz – ekspert z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie powie, dlaczego zimowe lustracje na obecność szkodników są tak ważne dla budowania najlepszego plonu pod względem ilości i jakości.

Natomiast Szymon Jabłoński z firmy Bayer w wystąpieniu pt. „Z dobrym nastawieniem w nowy sezon ochrony” zaprezentuje m.in. zagadnienia związane z wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych na rozwój chorób i szkodników w uprawach ziarnkowych i podpowie, jak podchodzić do ochrony drzew w obliczu ograniczania liczby substancji aktywnych.

Krzysztof Łęgocki, doradca terenowy z firmy ICB Pharma omówi innowacyjne rozwiązania dla zrównoważonego sadownictwa.

Justyna Wasiak z firmy Sumi Agro zaprezentuje tematykę lustracji pod kątem przędziorków i propozycji ich zwalczania, podpowiadając które wczesne zabiegi pomogą zredukować wiosenne szkodniki w uprawach sadowniczych.

Łukasz Wrzoskowicz z firmy Chemirol poruszy tematykę regeneracji roślin po uszkodzeniach spowodowanych mroźną aurą 2021 r. oraz biostymulacji kwitnienia i poprawy zawiązywania owoców.

Zapraszamy do oglądania webinarium na żywo!


22. maj 2024 11:33