StoryEditor

Włosi wprowadzili trzy nowe odmiany jabłek

02.02.2021., 11:26h

RedPop, Cosmic Crisp, Giga - to trzy nowe odmiany jabłek, które będą uprawiane w Południowym Tyrolu. 

Pod koniec stycznia podczas International Apple Summit 202 firmy Apple Consortiums VOG i Stowarzyszenie Producentów Owoców i Warzyw Val Venosta VIP zaprezentowały trzy nowe odmiany jabłek. Są to: RedPop, Cosmic Crisp i Giga.

Odmiany mają odrębną, wyraźną tożsamość marki i zróżnicowane pozycjonowanie na rynku. Nadają się upraw ekologicznych. 

Giga
to odmiana odporna na parch. Dzięki temu zmniejszy się ilość zabiegów ochronnych. Owoce są duże i mają wyjątkowo dobrą zdolność do przechowywania. Ich smak jest intensywny, słodko-cierpki, a miąższ jędrny. 

Z kolei Cosmic Crisp został już wprowadzony w USA, a teraz wchodzi na rynek europejski. Ma kruche i soczyste owoce. Charakteryzuje się wysoką zdolnością przechowalniczą. Pierwsze dostawy partii jabłek nowej odmiany na rynek planowane są już po tegorocznych zbiorach. Owoc ma specjalną konsystencję, jego komórki są około dwa razy większe niż u innych jabłek. 

RedPop
to odmiana również odporna na parcha jabłoni i nadająca się do długiego przechowywania. Miąższ jest jędrny, bardzo słodki w smaku, soczysty i kruchy. Owoce nie są duże i posiadają intensywnie czerwony kolor. 


ksz, oprac. na podst. Freshplaza, fruitnet.com, www.giga-apple.com, fot. https://www.youtube.com/watch?v=JHzmGFzcFGI&feature=emb_logo
24. maj 2024 09:32