StoryEditor

ARiMR otwiera swoje oddziały

16.05.2020., 11:05h
Od 18 maja rolnicy będą mogli załatwić sprawy związane z rejestracją zwierząt, wnioskami inwestycyjnymi, czy też sprawy dotyczące działań premiowych w oddziałach ARiMR.
Przyszedł czas odmrażania gospodarki, więc i Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa postanowiła od 18 maja sukcesywnie otwierać swoje placówki dla rolników.

– Chcemy, by jak najszybciej nasze placówki były znów otwarte dla rolników. Chcemy, żeby było to wprowadzone w sposób maksymalnie bezpieczny zarówno dla pracowników Agencji, jak również dla naszych beneficjentów – mówi Tomasz Nowakowski, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Jak dalej wyjaśnia Prezes ARiMR, najpierw chcą umożliwić rolnikom załatwienie spraw paszportowych i zgłoszeń zwierzęcych, bo docierały informacje ,że to sprawiało rolnikom, w związku z obostrzeniami wywołanymi epidemią, największe trudności. Zatem już od najbliższego poniedziałku w standardowym trybie działać zaczną także Biura Wsparcia Inwestycyjnego i Biura Działań Premiowych w oddziałach regionalnych. Sprawy będzie można załatwić stosując się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Kolejnym etapem odmrażania będzie możliwość uzyskania pomocy technicznej w biurach powiatowych przy wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe.

Ze względu na znaczący wzrost zachorowań na koronawirusa w woj. śląskim nie wiadomo jeszcze kiedy tamtejsze biura powiatowe zostaną otwarte.

O wszelkich zmianach ARiMR będzie informowała na bieżąco.

Źródło: ARiMR
20. lipiec 2024 12:47