StoryEditor

Ledwie się zaczęło a już się skończyło

ARiMR informuje, że już pierwszego dnia uruchomienia procedury wycofywania owoców w rynku (czyli 19 stycznia br.) zakończono przyjmowanie Powiadomień (bezpłatna dystrybucja/inne przeznaczenie) dla grupy produktów jabłka i gruszki.

Jak podaje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, na podstawie § 5 ust. 2 pkt 1) rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 grudnia 2017 r. w sprawie realizacji przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zadań związanych z ustanowieniem tymczasowych nadzwyczajnych środków wsparcia dla producentów niektórych owoców w związku z kontynuacją zakazu ich przywozu z Unii Europejskiej do Federacji Rosyjskiej (Dz. U. z 2018 r. poz. 82), prezes ARiMR informuje, że z uwagi na przekroczenie ilości, o której mowa w § 5 ust. 1 pkt 1) ww. rozporządzenia (czyli 77565 ton – łącznie jabłek i gruszek), 19 stycznia br. Agencja zakończyła przyjmowanie powiadomień w zakresie operacji wycofania z rynku na bezpłatną dystrybucję oraz inne przeznaczenie dla ww. grupy produktów.

W związku z powyższym, powiadomienia dla ww. grupy produktów złożone po dniu 19.01.2018 r. nie podlegają rozpatrzeniu, w konsekwencji żadna pomoc finansowa Unii Europejskiej za operacje wycofania z rynku na bezpłatną dystrybucję oraz inne przeznaczenie w odniesieniu do tych powiadomień nie zostanie przyznana.

Ustalono także współczynnik przydziału na tę grupę produktów, o czym informujemy tutaj.

Źródło: ARiMR (fot. H.C.)

09. luty 2023 04:39