StoryEditor

Masz pytania dotyczące programów PROW? Od jutra ARiMR organizuje szkolenia online

06.07.2020., 11:10h

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza rolników na „Krajowy webinar: dotacje dla rolnictwa”. Podczas wirtualnego spotkania będzie można dowiedzieć się, jak poprawnie wypełnić wniosek o dotację na nawodnienie. Omówione zostaną także inne programy pomocowe, m.in. Premie dla młodych rolników i na rozpoczęcie działalności pozarolniczej.

Za dwa tygodnie mija termin naboru wniosków o dotacje na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa. Rolnicy, którzy chcą ubiegać się o ten rodzaj wsparcia, a mają kłopot z wypełnieniem wniosku, będą mogli dowiedzieć się, jak to poprawnie zrobić podczas cyklu szkoleń online. Webinaria „Dotacje dla rolnictwa”, podczas których szczegółowo omawiane będą także inne programy pomocowe oferowane przez Agencję, rozpoczną się 7 lipca.

Po raz pierwszy w historii swojej działalności ARiMR przeprowadzi w tym samym dniu i w tym samym czasie szkolenie online dla rolników z kilku województw. „Krajowy webinar: dotacje dla rolnictwa” jest wspólną inicjatywą Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw. 

Szkolenia odbędą się  w następujących terminach:
  • 7 lipca – dla rolników z woj. dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego i śląskiego
  • 8 lipca - dla rolników z woj. lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i wielkopolskiego
  • 9 lipca – dla rolników z woj. mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego
  • 10 lipca – dla rolników z woj. pomorskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego.
W puli tematów, które zostaną omówione podczas szkolenia, znalazły się programy pomocowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem rolników, stąd potrzeba uzyskania o nich szczegółowych informacji i praktycznych wskazówek, jak skutecznie sięgnąć po wsparcie finansowe z tych programów.

Podczas szkoleń online omówione zostaną następujące programy: 
  • Modernizacja gospodarstw rolnych w obszarze d – nawadnianie,
  • Restrukturyzacja małych gospodarstw,
  • Premie dla młodych rolników,
  • Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej,
  • Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej.

By wziąć udział w szkoleniu online, trzeba skorzystać z aplikacji ZOOM. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zadawania pytań ekspertom ARiMR za pośrednictwem skrzynki mailowej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


ksz, na podst. ARiMR, fot. ARiMR
20. czerwiec 2024 02:19