StoryEditor

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi deklaruje, że chce realizować założenia Europejskiego Zielonego Ładu

07.06.2022., 12:07h

Wojna wymusza zmianę podejścia do reformy Wspólnej Polityki Rolnej. Ministerstwo Rolnictwa zapowiada negocjacje z Komisją Europejską w sprawie Planu Strategicznego. Co z "Zielonym Ładem"?

Ministerstwo rolnictwa odpowiedziało na interpelację posłów Tadeusza Tomaszewskiego oraz Wiesława Szczepańskiego z Lewicy w sprawie wyzwań stojących przed rolnictwem oraz Wspólną Polityką Rolną w związku z agresją Rosji na Ukrainę.

Wojna zmienia zasady gry

MRiRW zgodziło się z opinią, że wojna w Ukrainie musi przełożyć się na podejście do Wspólnej Polityki Rolnej. Agresja Rosji na Ukrainę, która powoduje przerwanie części dotychczasowych łańcuchów dostaw, wymusza podejmowanie działań mających na celu uniezależnienie się Unii od importu i zapewnienie jej suwerenności żywnościowej. Resort rolnictwa zapewnia, że Polska aktywnie uczestniczy na forum UE w dyskusji na ten temat, wnioskując o ograniczenie niektórych wymogów obowiązkowych w ramach Planu Strategicznego WPR (PS WPR), m.in. warunkowości, które mogą prowadzić do ograniczenia produkcji.

Zielony Ład tak, ale…

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi deklaruje, że chce realizować założenia Europejskiego Zielonego Ładu (EZŁ) w sposób zgodny ze stanem i potrzebami sektora rolnego, tak, aby zachować jego konkurencyjność oraz potencjał eksportowy. Przesłany do Brukseli pro...

Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów SAD
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
14. czerwiec 2024 17:47