StoryEditor

Od 3 sierpnia można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego za paliwo rolnicze

02.08.2020., 11:12h

Od 3 do 31 sierpnia producenci rolni będą mogli składać u wójta, burmistrza bądź prezydenta miasta właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów wnioski o zwrot podatku akcyzowego, zawartego w cenie oleju napędowego, wykorzystanego do produkcji rolnej - poinformował resort rolnictwa.

Jak informuje MRiRW do wniosku należy dołączyć faktury VAT (lub ich kopie) dokumentujące zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego 2020 r. do 31 lipca 2020 r. 


W przypadku ubiegania się o zwrot podatku akcyzowego w odniesieniu do bydła do wniosku należy także dołączyć wydany przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dokument zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego w 2019 roku.


Producent rolny może ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego w odniesieniu do bydła jednorazowo w danym roku, w pierwszym lub drugim terminie. 


Pieniądze wypłacane będą w terminie 1 - 30 października 2020 r. gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.


W 2020 r. zwrot podatku akcyzowego ustalony został w wysokości 1 zł do litra zakupionego oleju napędowego.


24. lipiec 2024 20:54