StoryEditor

"Pociąg do jabłek". 8 tysięcy jabłek rozdane w PKP

19.10.2020., 11:18h

8 tysięcy jabłek grójeckich rozdane! Te pyszne owoce w ramach poczęstunku otrzymali wczoraj pasażerowie PKP Intercity. Akcja zorganizowana przez PKP, KOWR i Stowarzyszenie Sady Grójeckie cieszyła się dużym powodzeniem.

O akcji „Pociąg do jabłek” organizowanej w ramach kampanii #KupujŚwiadomie Produkt Polski pisaliśmy w ubiegłym tygodniu TUTAJ. Wczoraj Jabłka Grójeckie z unijnym certyfikatem Chronione Oznaczenie Geograficzne otrzymało w ramach poczęstunku 8 tysięcy pasażerów PKP Intercity.

Akcja zbiegła się ze Światowym Dniem Owoców i Warzyw i miała przypomnieć Polakom o zaletach odżywczych wysokiej jakości owoców i warzyw. Zgodnie z zaleceniami WHO powinniśmy ich spożywać co najmniej 400 g dziennie.

- Ta akcja ma na celu podnoszenie świadomości konsumenckiej i promocję spożywania owoców. Chodzi też o to, żebyśmy nauczyli konsumentów rozpoznawania produktów wytworzonych na bazie surowców pochodzących z Polski, od polskich rolników. Przecież najwyższą wartość odżywczą dla naszego organizmu mają produkty pochodzące z tej strefy klimatycznej, w której żyjemy – mówi Marcin Wroński, Zastępca Dyrektora Generalnego KOWR.
„Pociąg do jabłek” to część kampanii „#Kupuj Świadomie – kolej na jabłko” prowadzonej przez PKP, Stowarzyszenie Sady Grójeckie i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

ksz, fot. Facebook/Marcin Wroński
22. lipiec 2024 07:00