StoryEditor

Wydłużenie przyjmowania wniosków na „Modernizację gospodarstw rolnych”

07.06.2022., 12:07h

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podała do wiadomości, że przyjmowanie wniosków na „Modernizację gospodarstw rolnych” między innymi na nawadnianie została wydłużona do dnia 27czerwca 2022 roku.

Ile pieniędzy można otrzymać w ramach modernizacji gospodarstw rolnych? 

 Ze względu na planowane zmiany w PROW 2014–2020, które mają zostać sfinalizowane jeszcze w tym roku, maksymalne dofinansowanie do produkcji prosiąt wzrośnie z 900 tys. zł do 1 mln zł. W przypadku nawadniania, nie przewidziano zwiększenia dotacji, zaplanowano natomiast jeszcze jeden nabór wniosków, który ma wystartować we wrześniu 2022 r. Przypominamy, że wsparcie do nawadniania nie łączy się z innymi kwotami pomocy z „Modernizacji gospodarstw rolnych”.

W przyszłym roku nie będzie dotacji na nawadnianie

W Planie strategicznym, który będzie realizowany od przyszłego roku, nie uwzględniono już dofinansowania do nawadniania. Wsparcie można otrzymać na wykonanie nowego nawodnienia, ulepszenie istniejącej instalacji oraz ulepszenie instalacji wraz z powiększeniem nawadnianego obszaru. Dofinansowanie obejmuje koszty wykonania ujęć wody, zakupu nowych maszyn i urządzeń.

dr Magdalena Szymańska
Fot. envatoelements

20. czerwiec 2024 02:31