StoryEditor

Zmiana decyzji! Za testy na koronawirusa zapłaci państwo

22.05.2020., 11:06h

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zmienił zdanie w sprawie opłat za testy na koronawirusa dla pracowników sezonowych. Wczoraj zapewniał, że nie możliwości, by budżet państwa pokrył te wydatki. Dziś jednak znalazł się na to i sposób, i pieniądze.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski mówił na wczorajszej konferencji, że rolnicy sami muszą opłacać testy dla pracowników sezonowych z zagranicy (dodał przy okazji, że ich na to stać). Podkreślał, że nie ma możliwości, by to budżet państwa pokrywał koszty badań cudzoziemców. Minęła doba i… zmienił zdanie.

Dosłownie przed chwilą poinformował na swoim profilu Facebookowym, że za test zapłaci państwo.

– Państwo to wspólnota. Dobrze funkcjonuje, gdy jest współpraca i wzajemne zrozumienie. Dziękuję ministrowi Łukaszowi Szumowskiemu, który zdaje sobie sprawę z wagi problemu. Mam dobre wiadomości dla rolników legalnie zatrudniających cudzoziemców – za niezbędne testy dla nich zapłaci budżet państwa – poinformował  Ardanowski.


Zaznaczył, że „ta pomoc oznacza w konsekwencji zebranie wszystkich plonów dzięki czemu unikniemy wysokich cen owoców i warzyw, a to odczuje w portfelu każdy konsument".

– Tak wygląda państwo realne, a nie teoretyczne - dodał.

ksz
22. lipiec 2024 06:09