StoryEditor

Dzień Otwarty Sadu Doświadczalnego SGGW w Wilanowie. FILM

14.09.2021., 11:42h

5 września odbył się jubileuszowy XXV Dzień Otwarty Sadu Doświadczalnego SGGW w Wilanowie. Na spotkanie przybyło blisko 1000 osób!

5 września spotkaliśmy się w sadzie doświadczalnym SGGW w Wilanowie na XXV Dniu Otwartym. Nasza Redakcja tradycyjnie już objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Licznie przybyli goście mogli uczestniczyć w pokazach doświadczeń na terenie sadu, zaprezentowane zostały też najnowsze rozwiązania agrotechniczne. Wydarzeniu towarzyszyła  także wstawa firm zaopatrujących sadowników w środki produkcji. 

Podczas spotkania zaprezentowane zostały wyniki najnowszych badań prowadzonych w sadzie przez pracowników Katedry Sadownictwa i Ekonomiki Ogrodnictwa SGGW, a także tych prowadzonych we współpracy z firmami działającymi na rzecz sadownictwa. 

Jak wyjaśnia dr Tomasz Krupa, kierownik Katedry Sadownictwa i Ekonomiki Ogrodnictwa SGGW, w Sadzie Doświadczalnym prowadzone są obecnie 23 różne doświadczenia, z czego ponad połowa jest realizowana we współpracy z firmami z branży sadowniczej. Pozostałe to doświadczenia kadry naukowej SGGW.

Główny partner spotkania - firma UPL Polska - prezentowała wyniki doświadczenia z systemem Pronutiva, prowadzonego w wilanowskim sadzie. Prezentowano również nowy produkt DeccoPyr-Pot. Służy on do ochrony jabłek i gruszek podczas przechowywania. Rejestracja obejmuje również brzoskwinie i nektaryny. Stosowany jest bezpośrednio po złożeniu owoców w komorze przechowalniczej, zawiera znaną substancję czynną, jaką jest pirymetanil.

Zapraszamy do obejrzenia filmu ze spotkania! Zdjęcia i zapis relacji na żywo znajdziesz TUTAJ.


20. maj 2024 14:52