Dzwonek  Czytaj prenumeratę już od 167 zł  Skorzystaj

Jakość bez pozostałości. Nowatorskie podejście UPL do ochrony

Jakość bez pozostałości. Nowatorskie podejście UPL do ochrony

Podczas XXV Dnia Otwartego Sadu Doświadczalnego SGGW w Wilanowie firma UPL, partner spotkania zaprezentowała nowości produktowe i wyniki badań wdrożeniowych.

5 września odbył się jubileuszowy XXV Dzień Otwarty Sadu Doświadczalnego SGGW w Wilanowie. Na spotkanie przybyło blisko 1000 osób!

Podczas spotkania zaprezentowane zostały wyniki najnowszych badań prowadzonych w sadzie przez pracowników Katedry Sadownictwa i Ekonomiki Ogrodnictwa SGGW, a także tych prowadzonych we współpracy z firmami działającymi na rzecz sadownictwa. 

Główny partner spotkania - firma UPL Polska - zaprezentowała wyniki doświadczenia z systemem Pronutiva, prowadzonego w wilanowskim sadzie. To właśnie w tym miejscu od kilku lat znajduje się poletko wdrożeniowe Pronutivy.

- To jest technologia, która łączy zarówno stosowanie konwencjonalnych środków ochrony, czyli znane i cenione substancje jak Kaptan, Sylit i Pyrus, ale w połączeniu z biostymulacją i ze środkami biologicznymi stosowanymi naprzemiennie. Technologia ta pozwala osiągnąć zarówno wysoką jakość owoców, jak i obniżoną ilość pozostałości - wyjaśniał Arkadiusz Sławiński z firmy UPL.

Nowość od UPL - do ochrony przed chorobami przechowalniczymi

Firma UPL zaprezentowała również nowy produkt DeccoPyr-Pot. Zawiera on znaną substancję czynną, jaką jest pirymetanil. Jest przeznaczony do ochrony owoców w okresie przechowania przed chorobami powodowanymi przez grzyby. Można go stosować w ochronie jabłek (nowa rejestracja) i gruszek bezpośrednio po złożeniu owoców w komorze przechowalniczej. Rejestracja obejmuje również brzoskwinie i nektaryny. 

Zapraszamy do obejrzenia filmu ze spotkania! Zdjęcia i zapis relacji na żywo znajdziesz TUTAJ.

Jakość bez pozostałości. Nowatorskie podejście do ochrony od UPL

Podobne artykuły

Sad Nowoczesny

Sad Nowoczesny 06/2022

magazine cover image KUP PRENUMERATĘ ZOBACZ E-WYDANIE

PogodaPoznań

temp. min./max.

17°C/20°C