StoryEditor

Jakość bez pozostałości. Nowatorskie podejście UPL do ochrony

16.09.2021., 11:42h

Podczas XXV Dnia Otwartego Sadu Doświadczalnego SGGW w Wilanowie firma UPL, partner spotkania zaprezentowała nowości produktowe i wyniki badań wdrożeniowych.

5 września odbył się jubileuszowy XXV Dzień Otwarty Sadu Doświadczalnego SGGW w Wilanowie. Na spotkanie przybyło blisko 1000 osób!

Podczas spotkania zaprezentowane zostały wyniki najnowszych badań prowadzonych w sadzie przez pracowników Katedry Sadownictwa i Ekonomiki Ogrodnictwa SGGW, a także tych prowadzonych we współpracy z firmami działającymi na rzecz sadownictwa. 

Główny partner spotkania - firma UPL Polska - zaprezentowała wyniki doświadczenia z systemem Pronutiva, prowadzonego w wilanowskim sadzie. To właśnie w tym miejscu od kilku lat znajduje się poletko wdrożeniowe Pronutivy.

- To jest technologia, która łączy zarówno stosowanie konwencjonalnych środków ochrony, czyli znane i cenione substancje jak Kaptan, Sylit i Pyrus, ale w połączeniu z biostymulacją i ze środkami biologicznymi stosowanymi naprzemiennie. Technologia ta pozwala osiągnąć zarówno wysoką jakość owoców, jak i obniżoną ilość pozostałości - wyjaśniał Arkadiusz Sławiński z firmy UPL.

Nowość od UPL - do ochrony przed chorobami przechowalniczymi

Firma UPL zaprezentowała również nowy produkt DeccoPyr-Pot. Zawiera on znaną substancję czynną, jaką jest pirymetanil. Jest przeznaczony do ochrony owoców w okresie przechowania przed chorobami powodowanymi przez grzyby. Można go stosować w ochronie jabłek (nowa rejestracja) i gruszek bezpośrednio po złożeniu owoców w komorze przechowalniczej. Rejestracja obejmuje również brzoskwinie i nektaryny. 

Zapraszamy do obejrzenia filmu ze spotkania! Zdjęcia i zapis relacji na żywo znajdziesz TUTAJ.
23. maj 2024 01:07