StoryEditor

Puls Rynku: Jak hurt będzie windować ceny i my będziemy to wiadomo jak się to skończy…

30.06.2022., 00:00h

Na Rynku Jeżyckim w Poznaniu, pokazały się pierwsze porzeczki, cała gama odmian czereśni i sezonowe warzywa. Czy ceny na targowisku, pozwalają zarobić? Jak przyciągnąć klienta?

Raz lepiej, raz gorzej…

W Poznaniu lokalne targowiska muszą zmierzać się każdego dnia z konkurencją w postaci marketów i ciągłymi remontami, które wpływają na ilość klientów odwiedzających ich stargany.
- Raz lepiej, raz gorzej. Jak hurt będzie windował ceny i my będziemy je podnosić, to wiadomo ,jak się to skończy, wypłaty ludzi nie skoczyło o 40%... – mówi Pan Fredzik z jeżyckiego targowiska.

Jak przyciągnąć klienta do zakupu?

Przede wszystkim prezentacją towaru i możliwością kupienia owoców czy warzyw w małych ilościach. Maliny, truskawki czy czereśnie można kupić w małych kubeczkach. Jakoś trzeba zarobić.
- W tym roku ten rynek jest nieobliczalny, widzimy co się dzieje na stacjach benzynowych, ceny paliwa, a ten towar trzeba jakoś dowieźć, to wszystko wiąże się jedno z drugim- dodaje.


Towar z poprzedniego dnia w atrakcyjnych cenach

Stali klienci wiedzą, że niektórzy sprzedawcy na swoich stoiskach, posiadają towar tzw. z poprzedniego dnia. Sprzedawany jest w atrakcyjnej cenie, np. ziemniaki młode po 2 zł za kilogram.

Fasolka, ziemniaki, ogórek z własnej uprawy

Na rynkach detalicznych, sprzedają również producenci. Czego możemy spodziewać się w niedługim czasie?
- Przede wszystkim będzie nasz ogórek, taki typowo na zimę do słoika – mówi Pan Kenek.

Czereśnie z rodzinnych sadów

Na rynku można spotkać Pana Pawła, który czereśnie sprzedaje z rodzinnego sadu w Pyzdrach. Jak idzie ze sprzedażą?

- W tej chwili jest wysyp, w weekend w przyszłym tygodniu będzie już drożej. Jest już nazrywane, już się ludzie najedzą i potem tylko będzie ich można przyciągnąć jakością, ale to już wtedy cena będzie zupełnie inna – mówi Pan Paweł.

Jakie ceny, jakie odmiany i co jeszcze mówią o sprzedaży na ryneczku? Zapraszamy do obejrzenia relacji!

22. maj 2024 23:02